Sadece oyun oynamak amaçlı PC toplama

Halil Umut MORAN

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler,
Kendi çapımda bir PC topladım fakat fiyat performans degerlendirmesi yapacak kapasitede bilgiye sahip degilim. Mesela "MSI 1070 8gb ekran kartı yerıne sunu al hem daha ucuz hem aynı performansı verır, yok iste su sogutucu yerıne bunu tercıh et aynı fıyatta ama cok daha kalıtelı yada okadar ekran kartını ne yapıcan suda baya ısını gorur, ya da kendı capında evde haftasonları oyun oynuyacaksın napıcan i7 islemciyı" gibi uzman görüşüne ihtiyacım var. Maksatım 3-5 yıl cıkan oyunları ultrada oynayabılmek. Cocukken hep en dusuk ayarlarda ıkı adım atıp 5dk kasma problemı yasayarak, oyundan zevk alamadan oynamaya calısarak buyuduk. Artık meslek sahıbı olduk bıraz para bırıktırdım ve acısını cıkarmak ıstıyorum. Performansı cok dusurmeden Fiyatı düşürebilirmiyiz bir bakarsanız sevınırım.

26.11.2016
  • işlemci : intel i7 6700k 4.0ghz 1151 8mb - 1437tl
  • Anakart : msı z170a gaming m7 z170 ddr4 1151 - 1059tl
  • Ram : corsair 16gb(8x2) ddr4 3000 mhz - 451tl
  • Harddisk : seagate 1tb hdd sata 64mb 7200rpm - 229tl
  • Ssd : Kingston hyperfury 240gb sata3 500/500 - 361tl
  • Ekran kartı : msı gtx 1070 gamıng 8gb 256 bit gddr5 - 2115tl
  • Kasa: thermaltake corev51 750w 80+bronze pencereli midtower - 926tl
  • işlemci soğutucu : Akasa venom a10 sıvı sogutucu - 307tl

Şimdilik toplam : 6.886 TL ve dolar arttıkca yukselıyor :( İlk topladıgımda (15-20 gun once) 6000tl cıvarındaydı.

Ama benım butcem 5000 TL. Hadı tas catlasın 6000 TL ve daha monıtor vs hesaplamadık. İşin içinden cıkamadım yardımınıza ıhtıyacım var. Neleri daha dusuk ozellıkte almam lazım yoksa cok cahılcemı seyler soruyorum bılemedım.
Ayrıca monitor, klavye, mouse ve headset konusunda da uygun fıyatlı tavsıyelerınıze ıhtıyacım var cunku hıcbır fıkrım yok. Şimdiden teşekkur ederım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan bilgisayar toplamak için doğru zaman değil. Recep Baltaş'ın dediği gibi Kaby Lake veya Zen işlemcileri beklemenizde fayda var. O zamanda kadar dolarda birazcık normale döner belki kim bilir.

- i7 6700
- B150M Hyper Pro4
- Cooler Master Masterbox
- High Power 750W Bronze
- Stok Soğutucu

Bunları seçebilirsiniz.

Gec cevap attigim icin kusura bakmayin turkce kurallarina uymadigim icin 1gunluk ban yemisim :) Tabikide tavsiyelerinize uyup ocak ayini bekleyecegim tekrar yazarim simdiden tesekkurler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı