Sadece virüs bulaşan SSD'ye format atmak yeterli olur mu?

Hocam benim başıma gelseydi eğer tüm disklere atardım. Virüs, diğer disklerdeki dosyalara da bulaşmış olabilir. Bu durumda risk almamanız gerekir diye düşünüyorum.

Hocam direkt "Hayır." diyerek yanlış yönlendirmeyelim arkadaşı. Virüsün türüne göre bu dediğiniz değişiklik gösterir. Çoğu zaman sadece sistemin yüklü olduğu diske atmak işe yarayabilir ancak arkadaşın bilgisayarına bulaşan trojanı bilmiyoruz.
Kankam şöyle anlatayım, Ekran kartı kullanımı masaüstünde bile %100 oluyor ve fanlar deli gibi dönüyor sürekli. Oyunlarda bile 70 derece olmayan kartım sürekli 75 derecede çalışıyor.

Kankam şöyle anlatayım, Ekran kartı kullanımı masaüstünde bile %100 oluyor ve fanlar deli gibi dönüyor sürekli. Oyunlarda bile 70 derece olmayan kartım sürekli 75 derecede çalışıyor.
Bahsettiğiniz durum başıma gelmedi o yüzden yanlış yönlendirmeyeyim. Benzer durumu yaşamış bir hocam var ise yardımcı olacaktır.

Önceki Windows'ta Defender var mıydı? Yada sen bir şekilde program yüklemek için kapattın mı?

Eğer yok ise yada kapattın ise Defender ile tara.
Diğer önerdiklerim
BitDefender, SpyHunter, Malwarebyte, F-Secure.
Format attıktan sonra bilgilendireceğim hocam.

EDİT; Kankalar Windowsun kurulu olduğu diske format attım, bilgisayardaki kullanımlar düzeldi şimdi de Windows defender ile tarama yapıyorum sonra da driverleri kuracağım. Şu an aklıma takılan tek şey işlemci 55 derecelerde çalışıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı