Sağ tık menüsü geç açılıyor

Makaleler
1
RAM
6
SSD veya HDD modeli
500 GB HDD
Ekran kartı
GT 540M
İşlemci
İntel İ5-2430M 2.40GHz
Başlıktan da anlayacağnız üzere ben bu menüyü nasıl küçültebilirim? Açmaya çalıştığımda 5 saat bekletiyor (5-10 saniye sürüyor, lafın gelişi), ben bunu nasıl halledebilirim?
Edit: Yeni fark ettim ekranı Full kaplıyormuş.

1641849213964.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıt defterini açıp > (Win tuşu + R > regedit) HKEY_CLASSES_ROOT > Directory > Backround > shell kısmında yer alan arzu etmediğiniz anahtarları silebilirsiniz.
Not: shell'in Backround sekmesi altında olduğuna dikkat edin. Orada doğrudan Directory içerisinde bir tane daha shell mevcut.
Dipnot: Emin olamadığınız dosyaların anahtarlarının üzerine tıklayarak dosya konuma bakabilirsiniz.

Kayıt defterini açıp > (Win tuşu + R > regedit) HKEY_CLASSES_ROOT > Directory > Backround > shell kısmında yer alan arzu etmediğiniz anahtarları silebilirsiniz.
Not: shell'in Backround sekmesi altında olduğuna dikkat edin. Orada doğrudan Directory içerisinde bir tane daha shell mevcut.
Dipnot: Emin olamadığınız dosyaların anahtarlarının üzerine tıklayarak dosya konuma bakabilirsiniz.
Tam olarak neyden bahsediyorsunuz.

1641912303307.png

Dosya Ekleri

• 1641912297309.png
    1641912297309.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 25
Tam olarak neyden bahsediyorsunuz.

Eki Görüntüle 1267356
Siz masaüstüne sağ tıklayınca olanı mı soruyorsunuz? Uygulamaya sağ tıklayınca olanı mı? Uygulamalarda çıkanı diyorsanız o biraz uygulamaya ve klasöre göre değişiyor. Mesela Winrar çekirdekle bütünleşme olarak kendi seçenekler > ayarlar > bütünleşme > bağlam menüsü öğeleri kısmından kaldırılabilirken, Skype için HKEY_CLASSES_ROOT > * > shell > ShareWithSkype klasöründeki anahtarı veya klasörü silmeniz gerekiyor. Kısaca uygulamalar üzerindeki için tek bir yerde kaydı yok maalesef, kayıt defterinden bulmanız veyahut 3.parti bir program kullanmanız (ki önermem) gerekecektir. Gerçi Winrar'ınkileri kaldırınca baya azalacaktır liste.

Siz masaüstüne sağ tıklayınca olanı mı soruyorsunuz? Uygulamaya sağ tıklayınca olanı mı? Uygulamalarda çıkanı diyorsanız o biraz uygulamaya ve klasöre göre değişiyor. Mesela WinRAR çekirdekle bütünleşme olarak kendi seçenekler > ayarlar > bütünleşme > bağlam menüsü öğeleri kısmından kaldırılabilirken, Skype için HKEY_CLASSES_ROOT > * > Shell > ShareWithSkype klasöründeki anahtarı veya klasörü silmeniz gerekiyor. Kısaca uygulamalar üzerindeki için tek bir yerde kaydı yok maalesef, kayıt defterinden bulmanız veyahut 3.parti bir program kullanmanız (ki önermem) gerekecektir. Gerçi WinRAR'ınkileri kaldırınca bayağı azalacaktır liste.

Anladım teşekkürler

Geri
Yukarı