Sağlam Lisans üzerinden Office 365 almak

Önerileriniz için hepinize öncelikle teşekkür ederim. Ben kararımı Sağlam Lisanstan Office 2019 Pro Plus Key almaktan yana kullandım ve kod elime başarıyla ulaştı kurulumda da oldukça yardımcı oldular memnunum öneririm.

Önerileriniz için hepinize öncelikle teşekkür ederim. Ben kararımı Sağlam Lisanstan Office 2019 Pro Plus Key almaktan yana kullandım ve kod elime başarıyla ulaştı kurulumda da oldukça yardımcı oldular memnunum öneririm.

1. Ben de oradan almayı düşünüyorum. Sağlam Lisans, anahtarların "Retail" veya "Volume" olup olmadığını belirtmemiş. Kendilerine lisans türünü sordum. Format sonrası tekrar çalışmaz dışında bir şey demediler. Acaba şu şekilde bakıp söyler misiniz?

Komut yöneticisini açtıktan sonra kurduğunuz yere göre aşağıdaki kodlardan birini girin.
CD "C:\Program Files\Microsoft Office\Office16"
CD "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office16"
Ardından da cscript ospp.vbs /dstatus yazınca lisans tipi gözükmeli.

2.png

2. Genelde telefonla aktivasyon gibi bir arayüze yönlendiriyorlar sizde de öyle mi oldu?

1.jpg

3. Son olarak aşağıdaki linkte Office programı gözüküyor mu? Sanırım lisans ile hesap eşleşince Office programı burada gözüküyor. Böylelikle bir daha telefonla aktivasyon yapılmıyor. Hesap girildiği zaman program direkt aktifleşiyor.

3.png

Son düzenleme:
@Shallow Bay selam dostum dediklerinin hepsini yaptım şöyle sıralayayım.
1-)

Ekran Alıntısı.PNG

2-) evet telefonla aktivasyon gibi bir şey yaptırdılar.

3-) bu dediğinizi bulamadım biraz daha açıklar mısınız?

@Haylaz2961
1. Retail gözüküyor ki bu iyi bir şey. Volume lisans olsaydı iptal edilme riski olabilirdi. Volume lisanları, şirketler aynı anahtar ile belli bir sayıdaki bilgisayarı aktifleştirmek için kullanıyor. Satıcılar çok fazla kişiye aynı lisansı sattığı zaman da lisans iptal edilebiliyor.

2. Ben Retail diye belirten başka bir yerden aldım. Özel bir link verdiler ve oraya Office programındaki bazı sayıları falan yazdım. Arayüz aşağıdaki resimdeki gibiydi. Sizde de öyle oldu mu?

activate.jpg

3. O attığım resim forumdaki bir arkadaşa aitti. Anladığım kadarıyla "Xbox Game Pass" gibi hizmetler kısmında gözüküyor onun Office'i. Kendisi resmi mağazadan da almış olabilir. Benim de herhangi bir şekilde gözükmüyor.
https://account.microsoft.com/services

Son düzenleme:
@Shallow Bay ben uygulamadan birkaç sayı söyledim onlar da bana birkaç sayı söyledi onları yazdım ve aktif oldu.

Düzenleme: Hayır bende böyle bir ekran gelmedi bana ilk önce bir kod verdiler onu yazıp office'i indirdim ve worde girdim orada ise telefonla etkinleştir diyip yaptım.

@Shallow Bay selam dostum dediklerinin hepsini yaptım şöyle sıralayayım.
1-)

Eki Görüntüle 1064931

2-) evet telefonla aktivasyon gibi bir şey yaptırdılar.

3-) bu dediğinizi bulamadım biraz daha açıklar mısınız?

@Shallow Bay ben uygulamadan birkaç sayı söyledim onlar da bana birkaç sayı söyledi onları yazdım ve aktif oldu.

Anladığım kadarıyla bana atılan linki onlar sizle paylaşmamış ancak aynı işi kendileri yapmış. Linki internette arattığım zaman başka kişilerin de paylaştığını gördüm. Kişiye özel bir şey olmadığı için ekliyorum. Siz de format vs. atarsanız kullanırsınız. Microsoft Self Service for Mobile yazınca çıkıyor.

@Shallow Bay yani anladığım kadarıyla bunların bana linki vermemelerinin sebebi format atarsam tekrar almamı sağlamaları değil mi bir de eğer format atarsam elimdeki kodları buraya girip oradaki kodları da oraya yazacağım değil mi pek anlamadım da kusura bakmayın.

@Shallow Bay yani anladığım kadarıyla bunların bana linki vermemelerinin sebebi format atarsam tekrar almamı sağlamaları değil mi bir de eğer format atarsam elimdeki kodları buraya girip oradaki kodları da oraya yazacağım değil mi pek anlamadım da kusura bakmayın.
Çoğu kişi beceremediği için direkt müşteri hizmetlerine yönlendirmek istemiş olabilirler. Reddit üzerinde gördüğüm kadarıyla attığım link bazen değişebiliyor. Linkin değişmesi gibi durumlarda karışıklık olmasın da istemiş olabilirler. İyi veya kötü niyetliler mi bilemiyorum. Format attıktan sonra müşteri hizmetlerinin tutumuna bağlı biraz.

Etkinleştirme süreci de şöyle. İlk başta size verdikleri anahtarı Office programına giriyorsunuz. Program tam olarak etkinleşmiyor ve size iki seçenek çıkarıyor. Telefon aktivasyonunu seçiyorsunuz. Karşınıza uzun parça parça bir kod satırı ve altında da aynı uzunlukta boş bir kod satırı çıkıyor. Office programında yazılı olan kodu "Microsoft Self Service for Mobile" internet sitesine giriyorsunuz. "Microsoft Self Service for Mobile" sitesi de size yeni kodlar veriyor. Yeni kodları Office'deki boş olan A, B, C kısımlarına yazıyorsunuz. Böylece program aktifleşmiş oluyor.

İşlemleri direkt Microsoft'un siteleri üzerinden yapıyoruz. Tahminimce Microsoft kendi mağazasından yüksek fiyat ile alışveriş yapacak kişileri engellemek istemiyor. Programın yaygınlığının da azalmasını istemediği için perakende olarak satıcılara ucuza veriyor.

Not: Link değişir ise Microsoft Self Service for Mobile diye internette arayabilirsiniz. Reddit gibi sitelerde bu tarz konular gördüm.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,
Yeni bir cihaz aldım asus tuf dash İ5 16 gb-512gb-4gb RTX3050 fredos geldi makine iso ile windows 11 pro ve office 365 attım. Halen windowsu etkinleştirin diyo ama başarısız oluyo ve office de kasıyo çok yavaş. Office i kaldırıp deneme sürümünü aldım sorun halen aynı kasıntı devam ediyo. Çok anlamamakla birlikte ben de bir lisans sitesinden windows11 ve office 365 almayı düşünüyorum.
Sorum şunlar,
1-bu bilgisayar için tercihlerin doğru mu ?
2-doğru değilse ne önerirsiniz ?
3-sağlam lisans ya da varda alternatif ne önerirsiniz ?
4-sonuçta istediğim performansta kullanabilir miyim cihazı ?
şimdiden teşekkürler

Geri
Yukarı