Saha dolabının bozuk olup olmadığını nasıl anlaşılır?

@MermisiİşlemeyenAdam bak kardeşim git yap pingplotter testini 5 dakika var ise test sonuçunda paket kaybı Comnet'e şikayette bulun bu kanıtlarla. Pingin normal olduğunu fakat paket kaybı yaşadığını.

İki tane oyun sunucusuna test yap. CS:GO ve warface sunucularına yap.

Sorunu olan adam tavsiyelere uyar dener. Pingplotter yap diyen tek ben değilim o konuda çoğu kişi yapmanı söyledi. Ama sen inatla yapmıyorsun hala saha dolabı ve Comnet deyip duruyorsun.

O kutuya gelen şey fiber zaten paket kaybı olmaması gerekir. Ve suya falan değse kablo zarar gelmez. Bakır tam tersi suyu görürse Allah emanet internet.

Baktığımda sadece fiber olan taraf açık bakırların olduğu yer değil. Nperf yük testine sokuyorsun ve paket kaybım var diyorsun. Bakır kullanıyorsun arkadaşım.

Bakır download ve upload aynı anda yaparsa ping çıkar ve paket kaybıda çıkabilir. Bu ping değerlerini alıyorsan hattın fastpath modunda bu moda paket kaybını %1-2 bazen görmen normal.

Benim hattım çok iyi değil ama arada görüyorum. CRC hataların fazla ise zaten paket kaybı ve pingin olması normal SNR değerlerin ne kadar oluyor? Ortalama olarak.

Kendin demişsin %1-2 normal diye.%8 bende. CRC hatası yok. Ankastreden kendim CAT6 kablo çekmiştim.

@Mermisiişlemeyenadam arkadaşım git pingplotter testlerini yap 5-10 dakika boyunca Comnet'e kanıtlarla şikayette bulun. Herhangi gibi bir şey yapmadan düzelmesini bekliyorsun.

Kendin demişsin %1-2 normal diye.%8 bende. CRC hatası yok. Ankastreden kendim CAT6 kablo çekmiştim.
Video paylaşacaktım da paylaşamadım.
@Mermisiişlemeyenadam arkadaşım git pingplotter testlerini yap 5-10 dakika boyunca Comnet'e kanıtlarla şikayette bulun. Herhangi gibi bir şey yapmadan düzelmesini bekliyorsun.

Comnet çözüm odaklı bir firma değil ki. Hizmetinizden memnun değilseniz iptal edebiliriz diyor adamlar. Port olsa iptal ederdim zaten de port yok.

Geri
Yukarı