Sahibinden.com GET Alışverişlerinde Sonradan Taksit Olmuyor

Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Sahibinden.com sitesinden alışveriş yaptım. Ziraat kredi kartı kullanıyorum. Sonradan taksitlendirme yapmayı düşünüyordum çünkü GeT ile Ziraat kredi kartı taksit olmuyordu. Mobil uygulamasına baktığım zaman sonradan taksit imkanı çıkmıyor neden böyle oldu bilen birisi var m?

Aldığınız ürün elektronik ise olmayabilir. Ben de ekran kartı aldım 1500 liraya. Sonradan taksitlendirme yapmadı.
Monitör almıştım. Elektronik olduğu için olmaması bana mantıklı gelmiyor. Bildiğim kadarıyla normal şartlarda taksit imkanı olmayan ürünler olmuyor. Örnek olarak cep telefonu gibi. Monitör bu ürünler arasında değil. Pazartesi günü şubeye gideceğim sanırım. Telefonla ulaşmaya çalıştım ama olmadı. Başka siteler ile alışveriş yaptığım zaman sonradan taksit imkanı oluyordu.

Ya şimdi şöyle düşün:
Ben bir ürünü 5.000 liraya get ilanlı siteye koydum. Sen bu ürünü online olarak aldın. Ama biz önceden bunu ayarlamıştık, birbirimizden haberimiz vardı. 5.000 tl benim hesabıma geçecekti ve faizsiz 6 taksitli nakit çekmiş olacaktım. Get masrafını göze alıyorum yani.
Ben böyle düşündüm.
Bunu önüne geçmek için sahibinden gibi sitelerde sonradan taksitlendirme yapmayabilirler. Sadece beyin fırtınası, tahmin ettim.

Ya şimdi şöyle düşün:
Ben bir ürünü 5.000 liraya get ilanlı siteye koydum. Sen bu ürünü online olarak aldın. Ama biz önceden bunu ayarlamıştık, birbirimizden haberimiz vardı. 5.000 tl benim hesabıma geçecekti ve faizsiz 6 taksitli nakit çekmiş olacaktım. Get masrafını göze alıyorum yani.
Ben böyle düşündüm.
Bunu önüne geçmek için sahibinden gibi sitelerde sonradan taksitlendirme yapmayabilirler. Sadece beyin fırtınası, tahmin ettim.
Aldığım firma sahibinden.com firma üyesi olduğu için alabilirim diyordum. Aldığım ürün pahalı değildi. Tecrübe oldu en azından. [emoji106]

Hocam konuyu hortlattığım için kusuruma bakmayın. Ben de bugün 2.500TL'ye monitör aldım ve sahibinden.com'da taksitlendirmedim. Ziraat bankası ile taksitlendiririm diye düşünmüştüm de bu konuyu görünce şüphelendim. Şubeye gittiğinizde halledebildiniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hocam, dediğiniz gibi uygulamanın kendisinde böyle bir taksit olmadığı için ziraat bankasına güvenmiştim de onda da şimdilik işlemde sadece geciktirme yapabiliyorum, yarını bekleyeceğim taksitlendirme için yoksa iptal etmek zorunda kalacağım. Cevabınız için teşekkürler hocam, iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı