Sahibinden.com kargoya verilmeyen ürünü iptal etmek

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar sahibinden.com üzerinden bir ürün sipariş vermiştim 2. el olarak fakat ürün kargoya verilmedi. Sitedeki mevcut kargoya veriş süresi de dolmuş bulunmakta fakat hala siparişimi iptal edemiyorum. Satıcı ile iletişim kurduğumda yaşadığım bölgede (İzmir / Bayraklı) yaşanan kargo trafiği nedeni ile yeni kargoyu kabul etmediklerini ve bayramdan sonra gönderebileceğini belirtti. Ben bu siparişi nasıl iptal edeceğim acaba?

Geçenlerde bende bir monitör sattım. Kargoya götürdüm. Kargoda İzmir'e gidecekti. Kargocuya diyorum al diyor ki İzmir kabul etmiyor. Kavga gürültü derken farklı bir şubeye gönderdim kabul edildi. Size ürünü gönderecek olan adama söyleyin gitsin farklı bir şubeden yollasın. İzmir çok yoğun bu konuda haklı fakat farklı şubeler alabiliyor. Telefonla hepsini tek tek arayıp doğru şubeyi bulabilirsiniz. İptal için de en iyi ihtimalle direk sahibinden.com ile telefon üzerinden iletişime geçiniz.

Alıcı siparişi iptal edemez, satıcıdan iptal etmesini isteyin. İptal ettikten sonra Sahibinden ile iletişime geçip satışı iptal ettiği için satıcının profiline eksi puan yansımamasını söyleyin. Benim de geçenlerde başıma böyle bir olay geldi.

Kargo süresi dolduysa dert etmeyin, 24 saat sonra sipariş kendi kendine iptal olacaktır. (Satıcı sahte bir takip no girmemişse siteye).

Geri
Yukarı