Sahibinden.com "Satın Al" Butonu Yok

Masamone

Hectopat
Sahibinden.com üzerinden 2. el notebook alacağım ama aklımda bazı soru işaretleri var. İlanlarda hepimizin bildiği klasik "Satın Al" butonu yok. Sadece satıcıya mesaj atma veya telefonla arama seçeneği var. Buradan nasıl alışveriş yapılıyor? Yardım eder misiniz yarın veya Pazar günü alacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el satışta iletişime geçmeniz gerekiyor da ondan yok. İlan eski olabilir, artık geçerli olmayabilir, fiyatta bir değişiklik olmuş ama sitede satıcı tarafından güncellenmemiş olabilir. Satıcıyla iletişime geçip en doğru bilgileri alın ve ona göre karar verin.

Ürünü almadan para göndermenizi tavsiye etmem. Ama evet İBAN ile gönderiliyor.
İlk defa bir internet sitesinden teknolojik alet satın alıyorum pek bilgim yok sizi de yoruyorum akşam akşam ama aklımda soru işaretleri var. 16 yaşındayım herhangi bir banka kartım yok, sadece İninal ve Papara ön ödemeli kartlarım var. Papara Card ile Sahibinden alışveriş yapabilir miyim? Soruyu özetlersem ; Mesela satıcı Denizbank hesabı kullanıyor ben ise farklı bir kart. Kendi kartımdan satıcının kartına para göndermek mümkün mü? Pek anlatamadım kusura bakmayın.

İlk defa bir internet sitesinden teknolojik alet satın alıyorum pek bilgim yok sizi de yoruyorum akşam akşam ama aklımda soru işaretleri var. 16 yaşındayım herhangi bir banka kartım yok, sadece İninal ve Papara ön ödemeli kartlarım var. Papara Card ile Sahibinden alışveriş yapabilir miyim? Soruyu özetlersem ; Mesela satıcı Denizbank hesabı kullanıyor ben ise farklı bir kart. Kendi kartımdan satıcının kartına para göndermek mümkün mü? Pek anlatamadım kusura bakmayın.
GeT ilanlara yönelin. Papara ile yapabilirsiniz diye biliyorum. Alacağınız notebook 500 TL üstü ise zaten kartın bir limiti olduğu için İninal ile alamazsınız yanlış bilmiyorsam düzeltin İninal karta en fazla 500 TL yükleniyordu. Sahibinden gibi sitelerden alacaksanız yüz yüze görüşmenizi öneririm. GeT ilanlar satıcı için sorun çıkarabiliyor, normal ilanlar ise alıcı için sorun çıkartabiliyor.

GeT ilanlara yönelin. Papara ile yapabilirsiniz diye biliyorum. Alacağınız notebook 500 TL üstü ise zaten kartın bir limiti olduğu için İninal ile alamazsınız yanlış bilmiyorsam düzeltin İninal karta en fazla 500 TL yükleniyordu. Sahibinden gibi sitelerden alacaksanız yüz yüze görüşmenizi öneririm. GeT ilanlar satıcı için sorun çıkarabiliyor, normal ilanlar ise alıcı için sorun çıkartabiliyor.
Maalesef pek GeT ilanlı notebook bulamadım, bulduklarım ise arızalı, sadece parça amaçlı satıyorlardı. Bütçem kısıtlı, 1200 TL. Belki de bu yüzden bulamamışımdır. Güvenilir gelen birkaç satıcı oldu, konuştum biraz.

Kendi kartınızdan yollayabilirsiniz ama belirli bir ücret alıyor diye biliyorum. Eğer GeT ilan değilse, ürünü almadan kesinlikle para göndermemenizi öneririm.

Kendi kartınızdan yollayabilirsiniz ama belirli bir ücret alıyor diye biliyorum. Eğer GeT ilan değilse, ürünü almadan kesinlikle para göndermemenizi öneririm.
GeT ile alışveriş yapınca Sahibinden sitesi %10 komisyon alıyor. Satıcıyla konuştum hallettim. 100 lira daha verip işimi garantiye aldım. GeT ile alacağım. Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı