Sahibinden.com'dan Ucuz Ekran Kartı Alınır mı?

TBG

Hectopat
Sahibinden.com'da sırf hangi fiyatlara satıldığını merak ettiğim için 1080 Ti yazıp arattım. En üstte çıkan ilanda Evga GTX 1080 Ti ekran kartını 1750 TL'ye görünce merak ettim. Satıcı açıklamada ürünün sıfır olduğunu, sadece fotoğraf çekmek için kutudan çıkardığını ve acil paraya ihtiyacı olduğunu yazmış. İlan dün verilmiş ve diğer ilanlarına bakıldığında yine aynı tarihte verilmiş, ederinin çok altında satılan 4-5 ürün daha var. Mesaj atıp fiyatın böyle olmasının sebebini ve ürünün ne zaman alındığını sordum. Ürünü Çarşamba günü aldığını, sabah ödemesi olduğu için böyle bir fiyata koyduğunu, ilanı sabah kaldıracağını söyleyip numarasını bıraktı ve sabah arayıp detaylı bilgi alabileceğimi söyledi. Daha önce Sahibinden üzerinden fazla alışveriş yapmadığım için güvenilirlik kriterleri açısından neye bakılmasını gerektiğini bilmiyorum fakat hesap Haziran 2010 tarihinde açılmış yani eski bir hesap. Acil paraya ihtiyacı olduğu için GeT de kabul etmiyor. Güvensizlik ve eğer gerçekten bir fırsat ise sonradan yaşayacağım pişmanlık arasında kalmış durumdayım. Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi belirtirseniz sevinirim.

İlanın linki: SIFIR KULANILMAMIS FATURALI 11GB EVGA GTX 1080Tİ EKRAN KARTI

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahibinden tarzı 2.el satış yapan ve fiyat normalin çok altında ise yüz yüze görüşüp almak sıfır risk teşkil eder.O yüzden yüz yüze görüşme deneme test etme gibi tekliflerde bulunursanız zaten cevap alamayacaksınız paranızı da kurtarmış olacaksınız (y)

Uyarılarınız için teşekkürler. Elden alabilme imkanım yoktu malesef olsaydı kesinlikle gidecektim. GeT'i de kabul etmeyince iş tamamen karşılıklı güven meselesine dönüşüyor. Fakat ne olursa olsun hapis cezası olan bir suçu bu kadar rahat bir şekilde nasıl işleyebiliyorlar anlayamıyorum.

Fakat ne olursa olsun hapis cezası olan bir suçu bu kadar rahat bir şekilde nasıl işleyebiliyorlar anlayamıyorum.
Hocam herkes bu söylediğin bakış açısıyla düşünse zaten ortada suç kalmaz.:) Yüz yüze alışveriş harici kesinlikle sitelerden ürünü görüp, kontrol edip ve test etmeden alım yapılmasını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Sonra 'Keşke' dememek lazım. Bahsettiğin fiyata şuan 1060 6 GB modelini zorlayarak alırsın.:) He diyorsan ki 2. el bir üst model alırım. O zaman da yüz yüze tüm kontrolleri yaparak ve ürün garantili olmak şartıyla gayet uygun fiyatlara güzel kartlar bulabilirsin.

Daha sonradan konuyu araştırıp sonucu merak edenler olursa diye yazıyorum. İlan sahibi diğer bütün ilanlarıyla birlikte sabah söylediği gibi ilanı kaldırmıştı. Akşam belki denk gelirim diye tekrar araştırdım ve tahmin ettiğim gibi denk geldim de.

Şahıs hesap değiştirip aynı fotoğraflar, aynı fiyat ve aynı açıklamayla ilanı tekrar paylaşmış. Uyaranlara tekrar teşekkür ediyorum.

SIFIR KULANILMAMIS 11GB EVGA GTX 1080Tİ EKRAN KARTI ACİL SATILIK

Elimdeki fotoğraflarla durumu Sahibinden.com'a da bildireceğim. Umarım gerekeni yaparlar.

Düzenleme: Bu arada şahısla tekrar irtibata geçip GeT açıp açamayacağını sordum. Sadece havale kabul ettiğini söyledi ve bu sefer farklı bir telefon numarası verdi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı