Sahibinden GeT Sistemi Nasıl İşliyor?

Nikola.Tesla

Hectopat
Merhaba sahibinden üzerinden ikinci el ürün satmak istiyorum. Aklıma takılan bir soru var. GeT kullanarak yaptığım satışta ücret bana ne zaman ve nasıl ulaşır. Diyelim ki alıcı ödemeyi GeT ile yaptı ve ben ürünü kargoladım. Ürün alıcıya ulaştı ama alıcı onay vermedi diyelim. Bu durumda mağduriyet yaşar mıyım yoksa belirli bir süre onaylanmayan ücretler doğrudan satıcıya (yani bana) ödenir mi? Şimdiden teşekkürler.

Hocam bildiğim kadarıyla para Sahibinden.com sitesinin havuzunda duruyor ve alıcı onay verirse hesabınıza geçiyor. Alıcı ürünü kargodan aldığında ve iade etmediğinde para hesabınıza geçiyor. Ürünü kargoya vermeden önce resmini çekin, videoya koyun elinizde kayıt olsun. Bazı uyanıklar GeT ile aldığı üründen parça çalıyor yada başka malzemeyi geri iade ediyor. Böyle durumlar daha önce yaşandı ama şuan ne durumda tam olarak bilemiyorum.

Dostum kredi kartı ile sahibinden sitesine online ödeme yapıyorsun daha sonra satıcı sana ürünü gönderiyor ve ürün sana geldikten sonra gerekli kontrolleri yapıyorsun bir problem yoksa onay veriyorsun, para satıcıya yatırılmış oluyor. Buradaki olay sen parayı siteye gönderiyorsun site senin onayını aldıktan sonra satıcıya iletiyor. Ben bir kaç defa kullandım gayet güvenilir. Alıcı olarak böyle.

Para -> Sahibinden.com -> Satıcı
Paranı Sahibinden.com üzerine gönderiyorsun (Yukarıdaki para) . Sonra ürün sana geliyor. Sen ürünü teslim aldığını Sahibinden.com üzerinde onaylıyorsun (Yukarıdaki Sahibinden.com). Sonra da Sahibinden.com parayı satıcıya iletiyor. (Yukarıdaki Satıcı) :) En basit dil ile anlatım bu :)

Ürünü gönderdikten sonra mutlaka kargo numarasını sisteme girmek lazım. Ürün alıcıya teslim edildiğinde alıcının 3 gün içinde onaylaması ya da iade talep etmesi gerekiyor. Hiçbir şey yapmazsa 3 gün sonra onaylamış kabul edilir.
Onaydan sonra 3 iş günü içinde para satıcının hesabına geçiyor. Anlaşmalı kargo seçilirse kargo için indirim kodu veriyor ve normal fiyata göre çok daha ucuza geliyor kargo bu da aklınızda bulunsun.

Alıcının güvende olduğu satıcının hiç bir güvencesini sağlamayan sahibinden.com sistemidir. Alıcı gönderdiğiniz ürünü alıp size hıyar gönderip parasını geri alabileceğini unutmayınız.

Ben bizzat denedim ve kullandım aynen havuz sistemiyle çalışıyor.Hatta bir yazılım satın almıştım korsan çıktı iade etmek istedim parayı iade ettiler.Kanunen cayma hakkınızda bulunuyor diye biliyorum.Yazılı olarak iletişim mailine pek bakmıyorlar telefon görüşmesiyle halletmiştim.

Tamamen alıcı odaklı bir sistem. Zerre kadar satıcıyı korumayan bir sistem. GET ile ürün satmaya tövbe ettiren bir sistem. Sittin sene GET ile ürün satmayacağım bir sistem. Kısaca GET ile ürün satacaksanız koşa koşa uzaklaşın.
Bu kadar şeyi neden yazdım, çalışan ürünüme çalışmıuor denildi, bir ton küfür yedim... Tövbe bana uzak olsun GET!

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı