Sahibinden Param Güvende ile telefon alınır mı?

royttze

Hectopat
Öncelikle merhaba. dolar kurunun bir anda artması nedeniyle telefon fiyatlarının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Mesela POCO X3 Pro telefon alacağım Hepsiburada gibi siteler 4500 - 5000 bandında satarken sahibinde 3500 - 3000 bazen 2500 bile bulabiliyoruz. Gidip görme gibi bir fırsatım olmadığı için Param Güvende ile satın almayı düşünüyorum. Sizce bir sorun oluşturur mu ileride?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oluşturup oluşturmayacağını bilemeyiz, ürün temizse ve içi açılmadıysa sorun yaşamanız düşüktür. Zaten 2 günlük denemeniz var, iyice kontrol edip kurcalayın eğer satıcının demediği bir sorunla karşılaşırsanız iade edersiniz.

Sahibinden üzerinden "sıfır" adı altında piyasanın daha alt ücretinden alacağınız cihazlar garantisiz, kaçak olarak gelmiş ve IMEI kaydı illegal yollarla yapılmış yurt dışı cihazlar oluyor öncelikle bunu belirteyim.

Daha önce 5-6 sefer param güvende ile alışveriş yapmıştı abim, gayet güvenli olduğunu söylemişti ama detaylı bilgim yok.
Yanılmıyorsam 2 gün iade hakkınız var, cihazda sıkıntı varsa kullanırsınız iade hakkınızı.

Öncelikle merhaba. dolar kurunun bir anda artması nedeniyle telefon fiyatlarının fazlasıyla arttığını görüyoruz. Mesela POCO X3 Pro telefon alacağım Hepsiburada gibi siteler 4500 - 5000 bandında satarken sahibinde 3500 - 3000 bazen 2500 bile bulabiliyoruz. Gidip görme gibi bir fırsatım olmadığı için Param Güvende ile satın almayı düşünüyorum. Sizce bir sorun oluşturur mu ileride?
POCO X3 Pro'yu Irakta bile 2500 TL'ye alamazsın. 3200 TL'den aşağısı gerçekçi gelmiyor. Benim yıllardır alışveriş yaptığım adam bile 3350 TL'ye veriyor.

@royttze

Attığın linkteki satıcı güvenilir. Ancak o cihazlar yurtdışından ve malum yoldan kayıt yapılıyor, onun haricinde Türkiye'de alacağın cihazlardan hiçbir farkı yok. Ancak bu cihazların en büyük sorunu malum yoldan kayıtların patlayabilir oluşu, yani tamamen şansa bağlı. Duruma göre 50-100 TL arasına kayıt ettirebilirsiniz. Bu dönemde en mantıklı yol o yöntem ile telefon almak yoksa diğer türlü çok ciddi rakamlar cepten çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı