Şahıs Şirketi Açmak İçin Ne Kadar Para Lazım?

ShinobiTech

Femtopat
Bir iş girişiminde bulunmayı planlıyorum, fakat bunun için önce vergi, fatura gibi şeylerde kolaylık olması için şirket açmam gerekiyormuş galiba.
Biraz araştırdım insanlar şahıs şirketlerini çok övmüşler fakat düzgün güncel bir bilgiye ulaşamadım. Bu yüzden sizlere sorma gereği duydum.
Şahıs şirketi açmak için ne kadar para lazım, açmak için koşullar var mı? Ve açmak zor mu?

İş ne acaba? Bilgisayar ile mi alakalı yoksa bir giyim şirketi mi? Amacınız nedir acaba?
(Umarım bu da troll çıkmaz.)
Tasarımlarını kendim yaptığım ahşap tablolarım ve tişörtlerim var onları satacağım, bunun yanında bazı elektronik ürünleri toptan alıp satacağım. Şimdilik bunları satmayı planlıyorum yalnızca ancak bunları güvenli bir şekilde satmak için fatura lazım ve vergileri ödemem iyi olur galiba.
Somut bir yer olması gerekli. Türkiye de şirket açmak için dükkan, ofis gibi bir yere ihtiyaç var. Ortalama müşavir parasıyla beraber 2 bini bulur.
Home ofis olmuyor mu?
Veya sanal ofis diye bir şeyler varmış, böyle şeyler de mümkün diye okumuştum ben.

Son düzenleme:
Tasarımlarını kendim yaptığım ahşap tablolarım ve tişörtlerim var onları satacağım, bunun yanında bazı elektronik ürünleri toptan alıp satacağım. Şimdilik bunları satmayı planlıyorum yalnızca ancak bunları güvenli bir şekilde satmak için fatura lazım ve vergileri ödemem iyi olur galiba.

Home ofis olmuyor mu?
Veya sanal ofis diye bir şeyler varmış, böyle şeyler de mümkün diye okumuştum ben.
Türkiye, Avrupa gibi değil. Hayali şirketler, kara para aklamalar fazla olduğu için, devlet somut bir şeyler istiyor. En iyisi sen mali müşavir veya Muhasebeciye git gerekli bilgiyi al.

Yeni konular

Geri
Yukarı