Şahıs şirketi için Mali müşavir şart mı?

sametli

Femtopat
Daha fazla  
Şahıs şirketim var, Mali müşavirim açmak için çok yardımcı oldu ama ücreti çok yüksek. Acaba anlaşmamızı sonlandırsam, işlerimi yaparken sorun yaşar mıyım? Gerçekten Mali müşavir şart mı şahıs şirketi için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahıs şirketim var, Mali müşavirim açmak için çok yardımcı oldu ama ücreti çok yüksek. Acaba anlaşmamızı sonlandırsam, işlerimi yaparken sorun yaşar mıyım? Gerçekten Mali müşavir şart mı şahıs şirketi için?
Evet mali müşavir şart. İsterseniz müşavirinizi değiştirebilirsiniz. Ve yıllık ne kadar istiyor? Nerede oturuyorsunuz ( İl olarak) ?

Evet Mali müşavir şart. İsterseniz müşavirinizi değiştirebilirsiniz. Ve yıllık ne kadar istiyor? Nerede oturuyorsunuz ( İl olarak)?

Kendisi Ankara'da, internetten buldum kendisini. Aylık 700 ideal diye düşünüyorum ama yine de satış bile yapmıyorum şu anda ve boşu boşuna para ödemek zoruma gidiyor açıkçası. Basit usul ne demek ve nasıl işliyor biliyor musunuz? Vergi de çok fazla geliyor 400 de olsa çok fazla ve hiçbir iş yapmadığım halde geliyor. Şimdi de Mali müşavire verdiğim paranın vergisini ödüyorum 1000 TL

Kendisi Ankara'da, internetten buldum kendisini. Aylık 700 ideal diye düşünüyorum ama yine de satış bile yapmıyorum şu anda ve boşu boşuna para ödemek zoruma gidiyor açıkçası. Basit usul ne demek ve nasıl işliyor biliyor musunuz? Vergi de çok fazla geliyor 400 de olsa çok fazla ve hiçbir iş yapmadığım halde geliyor. Şimdi de Mali müşavire verdiğim paranın vergisini ödüyorum 1000 TL
Evet basit ûsül ne demek biliyorum. Aylık 700 TL biraz fazla istemiş gibi. Ankara yerine küçük şehirlerde ki mali müşavirler ile iletişime geçin. Daha uyguna bulursunuz. Ben Bayburt'ta oturuyorum. Aylık 400 TL mali müşavir ücreti veriyoruz. Ve mali müşavire verdiğiniz para zaten girdi olarak gözükür fatutalandırsa bile. Size vergi çıkmaması gerek. Bağkuru da eğer genç iseniz devlet 1 yıl ödüyor o yüzden basit ûsül yaptırdınız sanırsam.

Geri
Yukarı