Sahte Instagram reklamları

vayybeh

Hectopat
Okuldan eve gelirken Instagram'da geziyordum ve karşıma fotoğraftaki gibi reklamlar çıkmaya başladı. Bende yanlışlıkla daha fazla bilgi al butonuna tıkladım ve bir haber(?) sitesi açıldı. Yazıları okumadım ama yazıların altında para kazanmak için tıkla yazıyordu. Tıklamadan siteden çıktım son zamanlarda da linke tıklayıp hesap çaldırma haberlerine çok fazla denk geldim. Daha fazla bilgi al butonuna tıkladığım için benim de hesaplarım vs. çalınır mı?

F528BBE8-AC5C-4F6F-9578-541D3A85E35D.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldan eve gelirken Instagram'da geziyordum ve karşıma fotoğraftaki gibi reklamlar çıkmaya başladı. Bende yanlışlıkla daha fazla bilgi al butonuna tıkladım ve bir haber(?) sitesi açıldı. Yazıları okumadım ama yazıların altında para kazanmak için tıkla yazıyordu. Tıklamadan siteden çıktım son zamanlarda da linke tıklayıp hesap çaldırma haberlerine çok fazla denk geldim. Daha fazla bilgi al butonuna tıkladığım için benim de hesaplarım vs. çalınır mı?

Eki Görüntüle 2146455
Banada cikiyor hocam anlamadim gitti.

Bu reklamlar ne alakaysa.

Linke tıkladığınızda bir şey indirmediğiniz veya login ekranı gibi bir yere bilgi girmediğiniz sürece bir şey olmayacaktır. Belki cookie bırakır sisteminize ve benzer reklamların çıkmasına neden olabilir sadece.

Hocam bu fotoğrafın montaj olduğu bariz belli, bu tarz haberlere tıklamak her açıdan sakıncalı olabilir ve Instagram, Facebook vb. uygulamalarda paylaşılan çoğu haberin belirli bir kaynağı yok, Google üzerinden (AA) gibi (Haberler) gibi sitelerden gündemi takip etmeniz çok daha sağlıklı olur. Ama bu sitelerin de %100 doğru olduğunu iddia etmiyorum yeni medya sizi neye inandırmak isterse ona inandırır.

Geri
Yukarı