Salcano Astro S vs Rockrider 520S vs Rockrider 540

XC300'ün maşa kitlenmiyor galiba en büyük farkı bu. Kitleniyor olsa mutlaka bilgisini verirlerdi resmi sayfalarında.

Benim maşanın da kitleme mekanizmasında problem oldu, tamirde şuan. Kitlemesiz, rampada depara kalkınca çok fazla enerji çöpe gidiyor. Kitlenmesi güzel bir fonksiyon yani.
Hocam diyelim taşlı bir yolda gidiyoruz iki bisikletten hangisinin maşası daha iyi sonuç verir? biri diğerinden iyi midir? yoksa ikisi de aynı mıdır?

Bu arada xc 300 kilitlenir maşaya sahipmiş.

@BilgisayarKurdu

İki modeli de test etmediğim karşılaştırmadığım için hangisi ne tepki verir bilmiyorum.
Ama SUNTOUR XCR 100 kullanıyor 540, Mozo maşalardan kötü olmadığı kesin.

KRON'un Mozo marka maşaları hiç iyi bir halt değil o konuda emin olabilirsin :) Boşluk yaratmayan, geri sektiğinde tak sesi çıkarmayan pek az maşası var giriş seviyesinde.
Temiz kullandığında kısa olmayan bir süre yinede problem yaratmaz.

Ama merdivenden indiğinin 2. haftası o maşada boşluklar oluşmaya başlar, sağlıklı çalışmamaya başlar.
Bu 540 model Btwin bisiklet için de geçerlidir.

KRON resmi sayfasına ağırlık ve ana özelliklerinin bulunduğu bilgileri girme konusunda özürlü olduğu için doğru dürüst bilgiye ulaşamıyoruz doğaldır :)

İki modeli de test etmediğim karşılaştırmadığım için hangisi ne tepki verir bilmiyorum.
Ama SUNTOUR XCR 100 kullanıyor 540, Mozo maşalardan kötü olmadığı kesin.

KRON'un Mozo marka maşaları hiç iyi bir halt değil o konuda emin olabilirsin :) Boşluk yaratmayan, geri sektiğinde tak sesi çıkarmayan pek az maşası var giriş seviyesinde.
Temiz kullandığında kısa olmayan bir süre yinede problem yaratmaz.

Ama merdivenden indiğinin 2. haftası o maşada boşluklar oluşmaya başlar, sağlıklı çalışmamaya başlar.
Bu 540 model Btwin bisiklet için de geçerlidir.

KRON resmi sayfasına ağırlık ve ana özelliklerinin bulunduğu bilgileri girme konusunda özürlü olduğu için doğru dürüst bilgiye ulaşamıyoruz doğaldır :)
540 modelini alacağım umarım pişman olmam :) kronun görünüşü filan daha iyi gözüküyor heybetli filan duruyor hatta ben o şikayetleri okuyana kadar kron modellerden birini almaya kararlıydım fakat o kadar şikayet görünce ve bu şikayetlerin hepsinin aynı sorundan olduğunu ve kron kendi hatasını kullanıcı hatası diye söylediğinde kron almaktan vazgeçtim. Bu ayın sonunda 540 modelini almaya çalışacağım aldıktan sonrada güzel bir inceleme yapacağım pişman olmam umarım aldığıma ama olacağımı da düşünmüyorum.

@BilgisayarKurdu

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı