R5 5600X ve RTX 3060Ti sistem Şalter attıktan sonra çalışmadı

HarryPowell

Hectopat
Yer
Ataşehir/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımı ve Programlama
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce yeni bir bilgisayar topladım. Sistem bu şekilde;

sistem.jpg

Bilgisayari açtım. Biraz takıldım. Şu an monitörüm olmadığı için TV'ye bağlayıp çalıştırıyorum. Biraz takıldıktan sonra oturduğum salonun elektriği gitti. Baktım odanın şalteri atmış. Bende fazla takmadım çünkü kasa aldığım zaman adam bana akım korumalı priz al demişti ve onu alıp kullanıyordum. Akım korumalı prizin linki:

Çalıştırmaya çalıştım çalışmadı. Şalter 16a gücünde. Sebebi ne olabilir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Normalde, boşta, bir PC 16A'dan az çekmesi lazım. Yani en azından çalışması lazım, oyun gibi tüm sistemin kullanıldığı uygulamalarda yetersiz kalıp resetlenmesi gerekli.

Aradaki fişi çıkartıp direkt prize takar mısın?

Düzenleme: o işlemci ekran kartına o PSU gerçekten olmamış. Keşke ekran kartını bir tık altını alıp, güç kaynağını kaliteli alsaymışsın.

Normalde, boşta, bir PC 16A'dan az çekmesi lazım. Yani en azından çalışması lazım, oyun gibi tüm sistemin kullanıldığı uygulamalarda yetersiz kalıp resetlenmesi gerekli.

Aradaki fişi çıkartıp direkt prize takar mısın?

Düzenleme: o işlemci ekran kartına o PSU gerçekten olmamış. Keşke ekran kartını bir tık altını alıp, güç kaynağını kaliteli alsaymışsın.
Direk prize taktım ama yine çalışmadi. Yarın gamegarajı arayıp bilgi alacağım. Güç kaynağında sorun varsa artık güzel bir güç kaynağı alacağım.

Direk prize taktım ama yine çalışmadi. Yarın gamegarajı arayıp bilgi alacağım. Güç kaynağında sorun varsa artık güzel bir güç kaynağı alacağım.
Evde deneyecek başka bir yöntem yok. Evinde, işyerinde fazladan, yedek bir güç kaynağı varsa dene.

Güç kaynağı arızalı olabilir. Ben belki priz arızalanmıştır diye düşündüm. Ama değilmiş.

Evde deneyecek başka bir yöntem yok. Evinde, işyerinde fazladan, yedek bir güç kaynağı varsa dene.

Güç kaynağı arızalı olabilir. Ben belki priz arızalanmıştır diye düşündüm. Ama değilmiş.
PSU yandı diyelim. Yeni bir PSU önerir misiniz?

Ben bunları buldum ama yinede sizden bir fikir almak isterim.

PSU yandı diyelim. Yeni bir PSU önerir misiniz?

Ben bunları buldum ama yinede sizden bir fikir almak isterim.

Corsair ve SilverStone iyidir. MSI'ı PSU konusunda ne kadar iyi bilmiyorum.

Geri
Yukarı