SAMSUNG 24" CF396 vs Philips 23.8" 248E9QHSB/00

Bu iki monitörden hangisini önerirsiniz? Kullanma amacım genellikle oyun olacak.

Samsung

Philips
Philips olan değil de, Samsung olanı 3 aydır kullanıyorum. Oyun da oynuyorum, film de izliyorum. Paneli çok kaliteli, renkler canlı ve Freesync olması çok iyi. Freesync açtığında Hz 59'dan 72 Hz'e yükseliyor. Özet geçersem, memnunum.

Çok benzer monitörler, aralarında gözle görülür tek fark var; Samsung 8-bit iken Phillips 6-bit + FRC olarak 8 bit. Bunu pratikte ne kadar hissedersiniz orası muallak tabi.

Birini alınca keşke diğerini alsaydım diyeceğiniz farklar yok. CF396 modelini bir arkadaşım, 248E modelini kuzenim kullanıyor. İkisi de gayet memnun, ben de gidip gördüm gayet güzel monitörler. 248E modelinin kutudan çıkınca iyi bir şekilde kalibrasyona ihtiyacı var, biraz uğraşırsınız.

Konunun açılışından 1 hafta sonra Samsung'u tercih ettim. Kullanmaya başladıktan yaklaşık 4 ay sonra ekran siyah olduğunda bir pikselin rengi farklı oluyor. Ancak ölü piksel değil. Gözüme çarpmıyor. Onun dışında memnunum.

Usta bu Hzlere bu para verilir mi ya ben anlamıyorum monitörlerden, bu fiyatlara 165,144 Hz olanlar var.
Hocam konu eski, bu monitöre dair bilgi arayan arkadaşlar olursa bilgi vermek için yazdım. Ben aldığım zaman internette 730 lira civarına bulunabiliyordu. Şimdiyse eski ürün-stokta kalmadığı için yüksek fiyat çekmiş. Dediğiniz gibi tercih edilmez.

Hocam konu eski, bu monitöre dair bilgi arayan arkadaşlar olursa bilgi vermek için yazdım. Ben aldığım zaman internette 730 lira civarına bulunabiliyordu. Şimdiyse eski ürün-stokta kalmadığı için yüksek fiyat çekmiş. Dediğiniz gibi tercih edilmez.

Usta çok özür dilerim ben tarihe hiç bakmadım :D

Geri
Yukarı