Samsung 24" LS24D332HSX/UF monitör nasıldır ?

Theedy

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben bugün Donanım Arşivinin oluşturduğu DA-V4/R5 1600/Wraith Max Soğutucu/MSI RX580 Armor OC 8GB/8GB RAM/480GB SSD/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bu sistemi satın aldım ve yanında Samsung 24" LS24D332HSX/UF 1ms 75Hz VGA HDMI FHD Gaming Monitör | ITOPYA bu monitörü 700 TL'ye satın aldım.Bu monitör nasıldır aranızda kullanan var mı ve bir de satın aldıktan sonra monitörde FreeSync desteğinin olmadığını fark ettim. Ekran kartı RX 580 olduğu için FreeSync desteği olmaması çok farkeder mi?Sizce monitör siparişini iptal edeyim mi?

Son düzenleme:
En iyi panel üreticisi kesinlikle bana göre samsungtur. Bu model hakkında bilgim yok ama bende 144 Hz Samsung Curved kullanıyorum. Muazzam güzel, filmde de, FPS oyununda da, rtsde de, MOBA'da da hepsinde görüntü gayet güzel. Tercihini Samsung'tan yapmanı isterim. VA paneller daha güzel renk konusunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi panel üreticisi kesinlikle bana göre samsungtur bu model hakkında bilgim yok ama bende 144 hz samsung curved kullanıyorum muazzam güzel filmde de fps oyununda da rtsde de mobada da hepsinde görüntü gayet güzel tercihini samsungtan yapmanı isterim VA paneller daha güzel renk konusunda dip not.
teşekkür ederim freesync konusunda ne düşünüyorsunuz bu monitörde öyle bir destek yok ekran kartım rx580 freesync kullanamayacağım doğal olarak sizce çok farkeder mi ?

Son düzenleme:
ben hiç takılmıyorum o teknolojilere monitorde sadece fpsler de faster a alıyorum yenileme hızını ona bile gerek kalmıyor bazen bende de freesync mevcut gtx 1080 var (yeni güncelleme ile gyncs olarak kullanabiliyorum ama hiç bişi fark ettirmiyor gibi atla deve değiller bana göre ) ek olarak 60 ile 75 hz arasında çok bir fark yok yırtılmayı 75 fps den sonra yapacaktır freesync olsada olur diye düşünüyorum çünkü yenileme hızından fazla fps almış olacaksın ( bundan öncede 60 hz tv vardı 24 inç onu kullanıyordum fps değerlerim hep yüksekti ama çokta gözüme takılmıyordu benim bu yırtılma olayı sadece göz sağlığı için bir tık üzerine çıktım )

ben hiç takılmıyorum o teknolojilere monitorde sadece fpsler de faster a alıyorum yenileme hızını ona bile gerek kalmıyor bazen bende de freesync mevcut gtx 1080 var (yeni güncelleme ile gyncs olarak kullanabiliyorum ama hiç bişi fark ettirmiyor gibi atla deve değiller bana göre ) ek olarak 60 ile 75 hz arasında çok bir fark yok yırtılmayı 75 fps den sonra yapacaktır freesync olsada olur diye düşünüyorum çünkü yenileme hızından fazla fps almış olacaksın ( bundan öncede 60 hz tv vardı 24 inç onu kullanıyordum fps değerlerim hep yüksekti ama çokta gözüme takılmıyordu benim bu yırtılma olayı sadece göz sağlığı için bir tık üzerine çıktım )
O zaman benim aldığım b
O zaman bu monitörde kalıyorum eğer değiştirmek gibi seçeneğim olsaydı LG 22" 22MK400H-B 1ms 75Hz VGA HDMI FreeSync 1920x1080 FHD Gaming Monitör | ITOPYA bu monitörü alıcaktım sizin dediğinize göre çok bir fark olmuyorsa değiştirmiyeceğim.Yazılarınız için teşekkür ederim.Eğer benim aldığım samsung monitörü kullanan varsa yazmasını istiyorum nasıl ve memnun mu diye.

Tavsiye etmiyorum. Sebebi ise çok belli TN panel olması. Ayrıca statik kontrast oranı 1000:1 bu demek olur ki siyahları ve beyazları çok keskin göstermeyecektir.
Onun yerine iki alternatif sunacağım.
1)Samsung LC24F396FHMXUF veya LC24F390FHMXUF tek farkları ayaklarının farklı olması ve 396 olan makyajlı hali gibi.

2)BenQ GW2470HL modeli

Farkları ise Samsung modelinin FreeSync özelliği var ayrıca bir çeşit O.C ile 72Hz olabiliyor. BENQ modeli biraz daha ağır ve buna benzer tasarım farkları. Aralarında neredeyse 60 TL var. FreeSync benim için çok önemli değil diyorsanız BENQ alın. Bütçeniz Samsung modeline yetiyorsa tavsiyem odur.

Son düzenleme:
Benq panelleri çok kötü sponsorluklar dolayısıyla dağıtıyorlar turnuvalarda arkadaşın önerdiği samsung VA panelmiş alınabilir freesync falan hiç gerek yok bu tür teknojiler hem performanstan az biraz yiyor hemde 144-240 hz aralığında bir monitöre sahipsen ve o fps ekranda görüyorsan işine yarayacaktır
güzel ve uzun yıllar kullanmaktan ve aldığına pişman olmayacağın bir model

Ama 144 hz olduğu için 1700 TL gibi bir fiyat sen bütçene göre tercihini yapabilirsin

Benq panelleri çok kötü sponsorluklar dolayısıyla dağıtıyorlar turnuvalarda arkadaşın önerdiği samsung VA panelmiş alınabilir freesync falan hiç gerek yok bu tür teknojiler hem performanstan az biraz yiyor hemde 144-240 hz aralığında bir monitöre sahipsen ve o fps ekranda görüyorsan işine yarayacaktır
güzel ve uzun yıllar kullanmaktan ve aldığına pişman olmayacağın bir model

Ama 144 hz olduğu için 1700 TL gibi bir fiyat sen bütçene göre tercihini yapabilirsin
teşekkür ederim de 1700 tl beni çok aşıyor :D
Tavsiye etmiyorum. Sebebi ise çok belli TN panel olması. Ayrıca statik kontrast oranı 1000:1 bu demek olur ki siyahları ve beyazları çok keskin göstermeyecektir.
Onun yerine iki alternatif sunacağım.
1)Samsung LC24F396FHMXUF veya LC24F390FHMXUF tek farkları ayaklarının farklı olması ve 396 olan makyajlı hali gibi.

2)BenQ GW2470HL modeli

Farkları ise Samsung modelinin FreeSync özelliği var ayrıca bir çeşit O.C ile 72Hz olabiliyor. BENQ modeli biraz daha ağır ve buna benzer tasarım farkları. Aralarında neredeyse 60 TL var. FreeSync benim için çok önemli değil diyorsanız BENQ alın. Bütçeniz Samsung modeline yetiyorsa tavsiyem odur.
yazılarınız için teşekkür ederim ama ben aldığım monitörde kalacağım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı