Samsung, 360 Derece Katlanabilir Ekran Prototipini Tanıttı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Flex In & Out

Samsung Display, hem içe hem de dışa doğru katlanabilen yeni ekran ve menteşe prototipini sergiledi. “Flex In & Out” olarak adlandırılan bu prototip menteşe cihazı 360 derece katlarken kırışık görüntüyü azaltıyor. Ekran ise kırışık görüntüde su damlası şeklinde bir şekil bırakmak yerine cihazın tamamen katlanmasını sağlayan yeni menteşe tasarımıyla geliyor. Bu prototip Galaxy Z Fold […]

Devamı: Samsung, 360 Derece Katlanabilir Ekran Prototipini Tanıttı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu tarz telefonların amacı nedir yani demek istediğim belli bir kesim için mi üretiliyor, bir avantajı mı var yoksa öylesine mi?

@Berkant29 Bence geniş ekranın lazım olduğu durumlarda hayat kurtarsın diye üretiyorlar. Oyun oynarken, film izlerken. Veya video editleyip fotoğraf düzenlerken. Özellikle S Pen desteği var ise çizimlerde veya not alımlarında rahatlık olsun. Belirli bir kesim için üretildiğini düşünmüyorum genele hitap ediyor bence. Çünkü en kötü, bir kullanıcı ekranın bir tarafında WhatsApp üzerinden sohbet ederken diğer taraftan da Instagram'da gezebilir. Veya bir iş insanı bir tarafından haberlere göz atarlen diğer taraftan maillerini kontrol edebilir. Yani kısacası hitap ettiği alan çok geniş çok avantajları var ama şöylede bir gerçek var. Ekran kırılır düşüncesiyle de kimse almaz.

Okey oynamaktan başka bir şey bilmeyen dayıma gösterdim. O bile bir taraftan okey oynarım diğer taraftan gazete okurum. Bana gelene kadar sıkılıyorum. Hemen alalım dedi. Yani telefon kullanmasını neredeyse hiç bilmeyen bir kitleye bile hitap ediyormuş. :)

@Berkant29 bence geniş ekranın lazım olduğu durumlarda hayat kurtarsın diye üretiyorlar. Oyun oynarken, film izlerken. Veya video editleyip fotoğraf düzenlerken. Özellikle s pen desteği var ise çizimlerde veya not alımlarında rahatlık olsun. Belirli bir kesim için üretildiğini düşünmüyorum genele hitap ediyor bence. Çünkü en kötü, bir kullanıcı ekranın bir tarafında WhatsApp üzerinden sohbet ederken diğer taraftan da Instagram'da gezebilir. Veya bir iş insanı bir tarafından haberlere göz atarlen diğer taraftan maillerini kontrol edebilir. Yani kısacası hitap ettiği alan çok geniş çok avantajları var ama şöylede bir gerçek var. Ekran kırılır düşüncesiyle de kimse almaz.

Okey oynamaktan başka bir şey bilmeyen dayıma gösterdim. O bile bir taraftan okey oynarım diğer taraftan gazete okurum. Bana gelene kadar sıkılıyorum. Hemen alalım dedi. Yani telefon kullanmasını neredeyse hiç bilmeyen bir kitleye bile hitap ediyormuş. :)

Yorumun için teşekkürler.

Bu tarz telefonların amacı nedir yani demek istediğim belli bir kesim için mi üretiliyor, bir avantajı mı var yoksa öylesine mi?
Belli bir alıcıları var fakat asıl amaçları yapabileceklerini piyasaya göstermek, gündemde kalmak ve reklam yapmak. Bu tarz telefonlar pratiklik açısından kullanışlı olmadığı sürece genel kitleye yayılamaz. Bu sadece bir sinyal, bir gövde gösterisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı