Samsung 500 GB 970 Evo Plus M.2 ile Samsung 512 GB 970 Pro M.2 SSD'lerin farkları nedir?

eclips_olips

Femtopat
Merhabalar, ben yakında zamanda PC toplamak istiyorum. Bazı konularda sıkıntı yaşıyorum, toplama konusunda. Aklıma gelen soruları sizlere yöneltiyorum umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim.

1) Samsung 500 GB 970 Evo Plus M.2 ile Samsung 512 GB 970 Pro M.2 SSD'lerin farkları nedir? (Artı 12 GB RAM neden 600 TL fark yaratıyor anlamadığım başka bir konu mu var burada özellik olarak? (Evo Plus / Pro gibi) - fotoğraf ektedir.
Şimdiden teşekkür ederim 🙂

Ekran Resmi 2020-08-25 18.32.57.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynicaksan m2 nvme türüne gerek yok
Render alacaksan 2 sn fark eder.
Oyun oynayacaksan M.2 NVMe türüne gerek yok.
Render alacaksan 2 sn fark eder.

İlla alacaksan karışmam ama en iyis SATA ve NVMe M.2 markası Samsung sonra Corsair markalarıdır.

Pro model profosyonel kişiler içindir
Müzik yapanlar,youtuber, oyun yapımcıları,kodlama ile uğraşanlar
Ben hobi olarak oyun oynayacağım işim gereği müzik edit mix programı ile yapıyorum aynı zamanda 2k ve 4k video edit ve render almaya çalışacağım bu yüzden daha çok bana en mantıklısını arıyorum. Tabiki off day zamanlarında oyun oynamayıda düşünüyorum. (Metro, Control Gta 5, cs go vb) oyunlar oynayacağım. Tekrardan vaktinizi ayırıp aydınlattığınız için teşekkür ederim 🥰
Samsung EVO Plus TLC teknolojisini kullanırken Samsung Pro MLC teknolojisini kullanıyor. Aralarında bulunan fiyat farkı bu yüzden fazla.
Peki teşekkür ederim yardımınız için. Şimdi araştıracağım TLC ve MLC teknolojisini fakat sizin bildiğiniz farklar var ise yanıtlayabilir misiniz bu daha iyi veya şu daha mantıklı gibisinden 😌

Biri MLC digeri tlc. Yani aradaki fark normal. Pro olan modelin MLC olmasi sebebiyle hem daha hizli veri yazabiliyor hem de daha fazla veri yazma omrune sahip. Ama ayni zamanda da MLCnin uretim maaliyeti TLCden cok daha fazla oldugundan fiyat konusunda da bir ucurum var.

Geri
Yukarı