Samsung 55 inç vs. Philips 55 inç

Crystal'i karşıdan izlemek gerekiyorsa "yandan izleyince parlıyor" diye bir yorum görmüştüm. Eğer bu doğruysa philips alırım. Şuan vatanla Teknosa ya gidip bi bakacam tv'lere sizede yazarım beğendiklerimi alacağımı.
Bizimde televizyon Philips iyi güzel bence.
Bir de arkası ışıklı gece lambayı kapatınca güzel oluyor
Görüntü netliği ve kalitesi nasıl? 60 hz diyorlar aksiyonlu hızlı sahnelerde bulanıklaşma oluyor mu?
Hocam crystal panel alacaksanız direk karşıdan izlemek için alın.
Yandan izleyince ne gibi sorunlar oluyor acaba deneyimlediniz mi?

Crystal'i karşıdan izlemek gerekiyorsa "yandan izleyince parlıyor" diye bir yorum görmüştüm. Eğer bu doğruysa philips alırım. Şuan vatanla Teknosa ya gidip bi bakacam tv'lere sizede yazarım beğendiklerimi alacağımı.

Görüntü netliği ve kalitesi nasıl? 60 hz diyorlar aksiyonlu hızlı sahnelerde bulanıklaşma oluyor mu?

Yandan izleyince ne gibi sorunlar oluyor acaba deneyimlediniz mi?
ayarlar çeşitli sanki olur gibi ama olmuyor olursa ayarlardan halledersin.

Vatana gidip baktım kararsızlığı gider dedim daha da kararsız çıktım.
Samsung 8500 serisi 6500₺ 500₺ hediye çeki veriyor crystal ekran. Artısı akıllı kumandalı versiyon. Hediye çekiyle mantıklı bir seçim. Eksisi gerçek renkleri vermiyor. Yeşil çimenler sarıya çalıyordu.
LG nanocell ips 7000 tl renkler orjinal çok güzel ama nanocell le ilgili çok şikayet yazılmış şikayet sitesinde.
Philips 55 inç vardı 5750 tl ye çok güzeldi ips ekran. Artısı ambilight var renkler güzel akarı yok kokarı yok fakat alt tarafta bahsedilen panel açıklığı şikayeti var. Ne alacam bilmiyorum. 🤣

Vatan'a gidip baktım kararsızlığı gider dedim daha da kararsız çıktım.
Samsung 8500 serisi 6500₺ 500₺ hediye çeki veriyor crystal ekran. Artısı akıllı kumandalı versiyon. Hediye çekiyle mantıklı bir seçim. Eksisi gerçek renkleri vermiyor. Yeşil çimenler sarıya çalıyordu.
LG nanocell IPS 7000 TL renkler orijinal çok güzel ama nanocell le ilgili çok şikayet yazılmış şikayet sitesinde.
Philips 55 inç vardı 5750 TL'ye çok güzeldi IPS ekran. Artısı ambilight var renkler güzel akarı yok kokarı yok fakat alt tarafta bahsedilen panel açıklığı şikayeti var. Ne alacağım bilmiyorum. 🤣

Hocam bizde LG nanocell var gayet güzel TV. LG alın geçin derim o bütçeye çıkabiliyor iseniz.

Hangisi iyidir? Samsung alasım var ama ambilight sanki daha iyi gibi.
Slmlar formda gezinirken gördüm bu başlığı.yaşadığım tecrübeyi paylaşayım dedim. 5 yıl önce vatandan philips 55inç ambilight android bir tv aldım. 3 yıldır bozuk yatıyor. Servis anakart değişecek diyor 1000 TL istiyor. Araştırmalarımda benimle aynı sorunu yaşayanlara rastladım. Serviste anakart değiştirenler bir kaç ay sonra tekrar bozulduğunu yazmış. Bende anakartı değiştirmek yerine bir anakart tamircisine yaptırdım 3 ay sonra yine bozuldu. Philips’in bazı yıllarda üretilen modellerinde üretim hatası var ve tamir edilemiyor. Sorun şu siyah ekran tv yi açıyorsun logo geliyor sonra siyah ekran ses yok görüntü yok kumanda ve düğmeler işlemiyor. Aslında ürün güzel ambilight android panel kalitesi filan ama ben bir daha bu markaya bulaşmam. Bugüne kadar aldığım tavsiyeler ise smart akıllı tv lere hiç bulaşma dediler. İllada internete bağlanan bir ürün istersen tv ye takılan smart tv box ile kullanılması tavsiye edildi. Bilginize

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 29
Slmlar formda gezinirken gördüm bu başlığı.yaşadığım tecrübeyi paylaşayım dedim. 5 yıl önce vatandan philips 55inç ambilight android bir tv aldım. 3 yıldır bozuk yatıyor. Servis anakart değişecek diyor 1000 TL istiyor. Araştırmalarımda benimle aynı sorunu yaşayanlara rastladım. Serviste anakart değiştirenler bir kaç ay sonra tekrar bozulduğunu yazmış. Bende anakartı değiştirmek yerine bir anakart tamircisine yaptırdım 3 ay sonra yine bozuldu. Philips’in bazı yıllarda üretilen modellerinde üretim hatası var ve tamir edilemiyor. Sorun şu siyah ekran tv yi açıyorsun logo geliyor sonra siyah ekran ses yok görüntü yok kumanda ve düğmeler işlemiyor. Aslında ürün güzel ambilight android panel kalitesi filan ama ben bir daha bu markaya bulaşmam. Bugüne kadar aldığım tavsiyeler ise smart akıllı tv lere hiç bulaşma dediler. İllada internete bağlanan bir ürün istersen tv ye takılan smart tv box ile kullanılması tavsiye edildi. Bilginize
Bu yorumunuz için teşekkür ederim. Şu an alacak olsanız ne alırdınız?
Hocam bizde LG nanocell var gayet güzel TV. LG alın geçin derim o bütçeye çıkabiliyor iseniz.
7000 TL çok almak isterim ama. 55 inçtende düşmek istemem.

Bu yorumunuz için teşekkür ederim. Şu an alacak olsanız ne alırdınız?

7000 TL çok almak isterim ama. 55 inçtende düşmek istemem.

O zaman Samsung almak daha mantıklı olur.
O zaman Samsung almak daha mantıklı olur.

@Ponstaneforte Hocam aldınız mı? Ben 5200 TL'ye Teknosa'dan Samsung TU8500 UHD Crystal TV aldım. Yetkili servis gelip kuracak. Kurduklarından ilk deneyimimi aktarırım tekrardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı