Samsung 850 EVO 250 GB vs Kingston HyperX Savage 240 GB

_Semih_

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1526154895
Merhaba arkadaşlar,
Laptop'um için SSD almayı planlıyorum. 5400 RPM disk artık canıma tak ettirdi. İki seçenek arasında kaldım. Kullanan arkadaşlarımızdan bu iki ürün hakkında yorum bekliyorum.

Samsung'ta 97.000 IOPS okuma, 88.000 IOPS yazma değeri var. Kingston'da ise 100.000 IOPS okuma, 89.000 IOPS yazma değeri var.

Aradaki farkı anlamazsın ama Kingston biraz daha iyi olur. Hangisi ucuzsa onu al yada 10GB fazla yer istiyorsan Samsung al.

Screenshot_1.jpg

Samsung SSD 850 EVO Specifications | Samsung SSD

Screenshot_2.jpg

http://www.kingston.com/datasheets/shss3_tr.pdf

Son düzenleme:
Aralarında 14 TL fark var. Gördüğüm kadarıyla teknoloji ve dayanıklılık anlamında da çok bir fark göremedim. Büyük ihtimalle Samsung alırım.

SSD'yi 120'lik alıp, oyunlarımı harici olarak bağladığım HDD'me kursam oyunlarda performans düşüklüğü yaşar mıyım? Anlık donmalar yada FPS düşüşleri gerçekleşir mi? @Murat5038 @MF @Recep Baltaş

İmzamda belirttiğim laptopum usb 3.0 destekli ve Frisby FHC3545P kutu (FRISBY FHC-3545P 3.5" SATA HARDDISK KUTUSU USB 3.0 - SİYAH) içerisinde, eski masaüstü harddiskim olan, 1TB Seagate harddiskim (Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk) bulunmaktadır. Kutunun usb 3.0 çıkışı ve usb 3.0 uyumlu kablosu bulunmaktadır. Crystaldiskmark'ta 195 mb okuma ve 192 yazma hızlarına ulaşmıştım. Düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
SSD'yi 120'lik alıp, oyunlarımı harici olarak bağladığım HDD'me kursam oyunlarda performans düşüklüğü yaşar mıyım? Anlık donmalar yada FPS düşüşleri gerçekleşir mi? @Murat5038 @MF @Recep Baltaş
Oyun hangisindeyse veriyi de ondan çeker. Haliyle yeterli gelmezse tabi takılmalar vs yapar.

Anladım. Ben bugün bir test yapıp ona göre hareket edeyim. Cevap için teşekkürler :)

GTA V'i iki saat test ettim. Herhangi bir FPS düşüklüğü veya takılma yaşamadım. Bilgilendirme amaçlı yazdım. USB 3.0 destekli ise cihazınız ve harddiskiniz güçlüyse problem olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı