Samsung 850 EVO vs PRO

Alp123

Hectopat
Arkadaşlar bu 2 SSD arasında ne farklar var? Bilen birileri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Samsung 850 PRO aradaki fiyat farkını rağmen alınmaya değer mi?

85o PRO'nun bellek kontrolcüsü daha gelişmiş ve daha performanslı. PRO modeli 40nm MLC 3D V-NAND belleklere sahipken EVO modeli 40nm TLC 3D V-NAND belleklere sahip. EVO modelinin öngörülen yazma ömrü 75 TBW iken PRO modelinin 150 TBW. PRO modelinin IOPS değerleri daha gelişmiş. PRO modelinin güç tüketimi bellek kontrolcüsünden kaynaklı biraz daha fazla. İki ürün arasında hatalar arası zaman dilimi (MTB) değeri farkı 500 bin saat. Uzun lafın kısası 850 PRO'nun fiyatı çok arttığı için EVO daha alınası bir model. İki ürün arasında çok fark bulunmamakta. Ben 850 PRO modelini kullanıyorum ve gayet memnunum. Zamanında 250 liraya almıştım. Düz TLC bellekli bir SSD'den farkını fazlasıyla ortaya koyuyor. 10 yıl garanti de cabası.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı