Samsung 870 EVO düşük okuma-yazma değerleri

Periapsis

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO
Merhaba, yeni Samsung 870 EVO 1TB'lık model SSD aldım. Bende halihazırda 250GB'lık versiyonu vardı ve sorunsuz çalışıyor, fabrika verisi hızlarını %1-5 arası kayıpla veriyor. Yeni aldığım 1TB'lık model ise 290MB/s hızı geçmiyor, okuma-yazma konusunda. SATA 2'ye taksam bu sorunu anlayabilirdim, fakat anakartım Esonic H81JEL ve 4 SATA portu var, hepsi SATA 3. Dolayısıyla sorunu anlayamadım, teşekkürler.
(Not: SATA kablosu olmadığında anakartın kutusunda bulunan SATA kablosunu taktım, üzerinde 6Gb/s yazıyordu.)
Yardımcı olacaksa Diagnostic Scan sonuçlarını da bırakayım.

1696858795075.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_25.png
    Screenshot_25.png
    25 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yeni Samsung 870 EVO 1TB'lık model SSD aldım. Bende halihazırda 250GB'lık versiyonu vardı ve sorunsuz çalışıyor, fabrika verisi hızlarını %1-5 arası kayıpla veriyor. Yeni aldığım 1TB'lık model ise 290MB/s hızı geçmiyor, okuma-yazma konusunda. SATA 2'ye taksam bu sorunu anlayabilirdim, fakat anakartım Esonic H81JEL ve 4 SATA portu var, hepsi SATA 3. Dolayısıyla sorunu anlayamadım, teşekkürler.
(Not: SATA kablosu olmadığında anakartın kutusunda bulunan SATA kablosunu taktım, üzerinde 6Gb/s yazıyordu.)
Yardımcı olacaksa Diagnostic Scan sonuçlarını da bırakayım.

Eki Görüntüle 1971947
Farklı bir port ve kablo deneyip sonuçları paylaşsana.

Harddiskin kablosunu ve portunu deneyip paylaşırım.
SSD'yi taktıktan sonra HDD'deki bütün oyunları SSD'ye aktardım, önbelleği dolduğu için olmasın?

Birden fazla SATA slotu kullandığında SATA 2 moduna geçiyor olabilir. Tek disk takılıyken dener misin?
Valla Aida64'te SATA 3 olarak gözüküyor ama bilemiyorum. Olmadı HDD ile SSD'nin portlarını değiştireceğim.

SSD'yi taktıktan sonra HDD'deki bütün oyunları SSD'ye aktardım, önbelleği dolduğu için olmasın?
Depolama da %90 dan fazla dolunca bu hızlar azalıyor diye biliyorum.

Valla Aida64'te SATA 3 olarak gözüküyor ama bilemiyorum. Olmadı HDD ile SSD'nin portlarını değiştireceğim.
Bu 2 dediğim ihtimal olmazsa ssd nin bozuk olma ihtimali var hocam.

Bu 2 dediğim ihtimal olmazsa ssd nin bozuk olma ihtimali var hocam.
Harddiski söküp diğer 2 ssd ile başlatıcam Windowsu
Aslında tek ssd ile açardım da windows 250'likte bulunuyor

Birden fazla SATA slotu kullandığında SATA 2 moduna geçiyor olabilir. Tek disk takılıyken dener misin?
Çok teşekkür ederim size, şu an hızlar düzeldi, Samsung Magician'a göre tam hız (560mb/s) alıyorum.

Bu arada SATA kablosunda 6GB falan yazmıyormuş, fakat Harddiskin kablosunda yazıyordu, yerlerini değiştirdim, SSD'leri Sata1, Sata2 olmak üzere ilk portlara taktım. Çok sağ olun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı