Samsung 870 EVO nasıl takılır?

iloveichigo

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial BX500 - Samsung 870 Evo
Anakart
ASUS PRIME B450M-K
Evet, bugün 1880TL'ye 1TB'lık Samsung 870 EVO SSD'yi satın aldım.

1. İyi mi yaptım yoksa kötü mü? 870 QVO modeli de vardı ama onun yerine EVO aldım.
2. İçine Windows kursam, Crucial BX500 modelinden daha iyi performans alır mıyım? Değer mi?
3. Nasıl kasaya monte edeceğimi anlatan bir videoyu atabilir misiniz? (kabloları aldım.)

1. Gayet güzel ve iyi bir model, sizi üzmez endişeniz olmasın.
2. Performanstan daha ötürü daha uzun ömürlü kullanabilirsin diyelim. Elbette iyi bir performans sunuyor ancak BX500 sanıyorum kronik sorunlu bir model. O yüzden depolama amaçlı olarak BX500 kullanabilirsin, Windows için ise EVO.
3.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU'dan çıkan kabloyu biliyorsan ve SATA kablosu ne biliyorsan direkt takıyorsun zaten.
1640526333289.png
soldaki uç PSU'dan çıkan olmalı.
1640526370276.png
Şu da anakarta bir ucu takılı olan SATA kablosu.

SATA ve SATA güç kablolarını takman gerekiyor SSD'ye. Kasanızda SSD için yer olmalı.
SSD'yi nereden satın aldığın önemli. Geçenlerde bir arkadaş Samsung ve aynı model SSD almıştı ama sahteymiş. Sahte olup olmadığını hız testinden anlayabilirsin. 850 QVO almaktansa EVO modelini alman iyi olmuş. Crucial BX500'ten daha iyi performans alırsın.

PSU'dan çıkan kabloyu biliyorsan ve SATA kablosu ne biliyorsan direkt takıyorsun zaten.
Eki Görüntüle 1252359 soldaki uç PSU'dan çıkan olmalı.
Eki Görüntüle 1252360Şu da anakarta bir ucu takılı olan SATA kablosu.
Hocam ikisi de var taktım da PSU'ya nasıl bağlayacağımı bulamadım o güç kablosunu.
Yani kablo var takıyorum ama ucunu takacak yer yok.
Kasanızda SSD tepsisi var mı?
RAMPAGE X-Horse, bilmiyorum.
SATA ve SATA güç kablolarını takman gerekiyor SSD'ye. Kasanızda SSD için yer olmalı.
SSD'yi nereden satın aldığın önemli. Geçenlerde bir arkadaş Samsung ve aynı model SSD almıştı ama sahteymiş. Sahte olup olmadığını hız testinden anlayabilirsin. 850 QVO almaktansa EVO modelini alman iyi olmuş. Crucial BX500'ten daha iyi performans alırsın.
Vatan Bilgisayar'dan satın aldım.
Başardım arkadaşlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı