Samsung 970 Evo 666 TL!

SN750, 970 EVO'dan iyi bir model değil. Fiyatı dışında bir avantajı olduğunu düşünmüyorum. Samsung ezber olduğu için değil kaliteli olduğu için öneriliyor.

Geçen sene Mart gibi Vatan'dan 630 TL gibi bir fiyata almıştım. Şahsen Samsung'un özellikle EVO serisinde minimum 500 GB alınmalı, 250 GB olan model ile gözle görülür farklar var. WD Black de sağlam bir model tabii.
Ezberlemişler bir SN750 diye. Herkes çöpe attı Samsung'u şimdi. :D SN750 bir tık daha üstün bir model ama aradaki fark gerçekten az. Samsung kalitesini ve garantisi için tercih edilebilir elbette. O yüzden böyle bir konu açtım ya zaten. :)

SN750, 970 EVO'dan iyi bir model değil. Fiyatı dışında bir avantajı olduğunu düşünmüyorum. Samsung ezber olduğu için değil kaliteli olduğu için öneriliyor.

Geçen sene Mart gibi Vatan'dan 630 TL gibi bir fiyata almıştım. Şahsen Samsung'un özellikle EVO serisinde minimum 500 GB alınmalı, 250 GB olan model ile gözle görülür farklar var. WD Black de sağlam bir model tabii.
Hocam @hakan yaeger hocamın yaptığı incelemede SN750 daha iyi olarak gözüküyor.

Ezberlemişler bir SN750 diye. Herkes çöpe attı Samsung'u şimdi. :D
Ben mi ezberledim? 😡

Objektif bir şekilde karşılaştırmıştım, SN750'nin önde olduğu gözüküyor açık şekilde. 970 EVO zaten normalde fiyat olarak da daha pahalı bir model.

Hocam @hakan yaeger hocamın yaptığı incelemede SN750 daha iyi olarak gözüküyor.

Tablodaki IOPs değerlerinin doğru olmadığını düşünüyorum, bunun yanında uzun kullanım testlerine de bakmak lazım.

Her neyse, önceki mesajımda da bahsettim, SN750 fiyat olarak avantajlı ve ısı bloğu ile geliyor. Bunun yanında ben tercihimi Samsung'dan yana yapardım zira bellek ve kontrolcü kaliteleri kendini kanıtlamış durumda. Hepsi kişisel tercih tabii.

Tablodaki IOPs değerlerinin doğru olmadığını düşünüyorum, bunun yanında uzun kullanım testlerine de bakmak lazım.

Her neyse, önceki mesajımda da bahsettim, SN750 fiyat olarak avantajlı ve ısı bloğu ile geliyor. Bunun yanında ben tercihimi Samsung'dan yana yapardım zira bellek ve kontrolcü kaliteleri kendini kanıtlamış durumda. Hepsi kişisel tercih tabii.

"WD Black SN750 genel olarak iyi bir M.2 NVMe SSD'dir. Selefi WD Black 2018'i büyük bir farkla geride bırakmadı; ve ben de beklemiyordum. Yine de, selefinden çoğu zaman birkaç MB / sn ile daha iyi performans gösterdi. Ayrıca bazı alanlarda Samsung 970 EVO'dan daha iyi performans gösterdi; özellikle selefi 970 EVO'dan daha iyi performans gösteremediğinde. Sanırım WD Black SN750, şirketin Samsung 970 EVO sürücüsüne cevabı ve selefinden daha gelişmiş bir performans sunuyor.

Kıyaslama sonuçlarındaki sayılara bakarsanız, birinin diğerinden "önemli ölçüde" daha hızlı veya önemli ölçüde daha hızlı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, bu üç sürücüyü bir işletim sistemi sürücüsü ve oyun sürücüsü olarak kullandıktan sonra, performans farkını fark etmek ve söylemek çok zordur. WD Black SN750, Windows 10 işletim sistemini sorunsuz ve hızlı bir şekilde yükler; aynı durum uygulamaları ve oyunları yüklerken de geçerlidir. Masaüstü çalışması da pürüzsüzdür.

Yeni WD Black SN750'nin, özellikle de ek soğutucuya sahip olanın görünümünü ve estetiğini beğendim. Sadece şık görünüyor ve anakartla iyi uyum sağlıyor. Ancak soğutucu, performansta bir gelişme sağlayıp sağlamasa da, mevcut olduğunda başka bir incelemede olacak.

Genel olarak, genel olarak WD Black SN750'yi tavsiye ederim. Ancak bu üç sürücünün tümü çok hızlı ve birbirine çok yakın performans gösterdiğinden; Bir tane satın alacağınız zaman, üç NVMe SSD arasında daha ucuz olanı (aynı kapasitede) almanızı tavsiye ederim. Hepsi çok iyi sürücüler, ancak daha eski WD Black ve daha yeni SN750 arasında, benim önerilerim açıkçası daha yeni sürücüyü tercih ediyor."

Karşılaştırmayı yapan kişi aynen benim fikrimde. Hangisi ucuz ise onu tercih edin. Uzun kullanımı bilmiyorum fakat testlerde IOPS olarak ve Yazma olarak önde. Bir de Samsung SSD'lerde Turbo Write olayı var. Önbellek dolduğu zaman belli bir hızda tıkanıyor. bunu da düşünmek lazım. Belki ben bunu yazan kadar indirim bile bitti.

1614103386743.png

TomsHardware WD SN750 için 970 PRO'ya ayak uydurabileceğini belirtmiş.

@kino SN750 500GB modelini kullanıyor. Ne kadar kullandı bilmiyorum. Eğer belli bir süredir kullanıyorsa izlenimlerini anlatırsan sevinirim.

Ezberlemişler bir SN750 diye.

SN750 alırken aynı fiyata 860 EVO gösterenler vardı bana. Bunu ezberlesinler daha iyi.

@kino SN750 500GB modelini kullanıyor. Ne kadar kullandı bilmiyorum. Eğer belli bir süredir kullanıyorsa izlenimlerini anlatırsan sevinirim.

Taş gibi NVMe. Bendekinin soğutma bloğu yok sanıyorum iki model var ama B550A Pro'da M.2 Shield Frozr olduğu için beni etkilemiyor. WD, Samsung, Crucial vb. arasında uygun fiyatlıyı almak bana göre daha makul. Kaliteleri aşağı yukarı belli NASA bilgisayarına takmıyoruz kasmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı