Samsung 970 EVO Plus 1 TB vs Samsung 980 1TB

daggeoron

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım Monster Tulpar T7 v25.1 sürümlü cihazıma yeni bir SSD almayı düşünüyorum. Alacağım SSD'ye oyun, film/müzik ve bazı programlama dosylarımı kuracağım. Windows'um zaten laptopun içindeki SSD'ye kurulu. Yukarıdaki cihazlar arasında kaldım. Fiyatları neredeyse aynı beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki işine yarar.

İkisi arasında kesinlikle 970 Evo Plus alınmalı.
Ayrıca kalite ve performanstan ödün vermeyeyim ama bir tık daha uyguna SSD alayım derseniz:
Ya da Gen4 destekli bu SSD de sağlamdır.
İncelemesi:

Son düzenleme:
İkisi arasında kesinlikle 970 Evo Plus alınmalı.
Ayrıca kalite ve performanstan ödün vermeyeyim ama bir tık daha uyguna SSD alayım derseniz:
Ya da Gen4 destekli bu SSD de sağlamdır.
İncelemesi:

970 EVO Plus tabii ki. Düz 980'in alınmasının pek bir mantığı yok.
Laptopun ekstra pci express 4.0 slotu yok bildiğim kadarıyla kalan slotu 3.0. Sitesinde "2.Port M2 SSD PCIe Gen3x4 Max. Okuma Hızı:3500 MB/s - Max. Yazma Hızı:3000MB/s desteklemektedir."
yazıyor. 970 evo plus alırsam herhangi bir uyumsuzluk olur mu acaba? 970 evo plusın okuma hızı 3500mb/s yazma hızı 3300mb/s.
Belki işine yarar.
Teşekkür ederim inceleyeceğim.

Laptopun ekstra pci express 4.0 slotu yok bildiğim kadarıyla kalan slotu 3.0. Sitesinde "2.Port M2 SSD PCIe Gen3x4 Max. Okuma Hızı:3500 MB/s - Max. Yazma Hızı:3000MB/s desteklemektedir."
yazıyor. 970 evo plus alırsam herhangi bir uyumsuzluk olur mu acaba? 970 evo plusın okuma hızı 3500mb/s yazma hızı 3300mb/s.
Hayır bir uyum sorunu yaşamazsınız.
Önerdiğim PCIE gen4 SSD'yi de alsanız gen3 portuna takacağınız için gen3'ün son hızında çalışır. Yine bir uyum problemi olmaz.

Hayır bir uyum sorunu yaşamazsınız.
Önerdiğim PCIE gen4 SSD'yi de alsanız gen3 portuna takacağınız için gen3'ün son hızında çalışır. Yine bir uyum problemi olmaz.
Peki bir şey daha soracağım. 970 evo plusta sanırım ısınma problemleri oluyormuş. Laptopta kullanmamda bir sıkıntı olur mu? Çok fazla ısınma sorunu yaşar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı