Samsung 970 EVO Plus sistemde donma

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 evo plus
Anakart
MSI B450M A PRO MAX
Arkadaşlar yakın zamanda bir SSD aldım. Sıfır. Testlerini filan yaptım, sorunsuz. Bugün 2 kere şöyle bir olay yaşadım. İnternette gezinirken birden sistem tuhaflaştı. Donma gibi bir şey ama tam anlamıyla öyle değil. Fare imleci hareket ediyor. Fakat herhangi bir şeye tıkladığım zaman açılmıyor. Bazıları açılıyor ama. Bilgisayarı yeniden başlatmaya çalıştım. Tıklıyorum, tepki vermiyor. Kapatmaya basıyorum gene yok. Dosya açmıyor. Bazen açıyor. Sekmeleri kapatamıyorum. Çok saçma bir durum, ilk defa böyle bir şey başıma geldi. Görev Yöneticisi bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bigisayara daha yeni format attım. Sürücüleri vs hepsini yükledim. BIOS güncel. Her şey güncel. Birkaç yabancı sitede AMD ile Samsung uyuşmazlığı gibi bir şey okudum. Sorunum sizce SSD mi bad sector vs hepsini test ettim. SSD sıfır km sorunsuz gözüküyor. Anlamadım bu işi ben. Bilgisayarın üzerindeki reset tuşuna bastım. Bilgisayar yeniden başladı. Şu an normal fakat ne zaman geleceği belli olmuyor. İki kere yapan gene yapar diye düşünüyorum.

İşlemcim: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: GTX 1060 6 GB.
RAM 3600 MHz 2x8 Kingston.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı