Samsung 970 EVO Plus SSD okuma ve yazma değerleri normal mi?

@Vavien. @Saint Lucia merhabalar 1 saat ceza aldım yanlış konu açtım yanlışlıkla ssmde LLF var mı olması iyi mi kötümü bir de SSD'mde bu değerleri aldiğim için arka planda madencilik yapıldiğini söylediler hemen garanti gönderdin dediler ve SSD hızı düzelecek mi önbelleği dolmuş olabilir mi?

Önbelleği dolmuş olsa daha fazla düşerdi diye düşünüyorum. Madencilik şüphesi oluşturacak bir durum göremiyorum. Garantide çalışan birisi olsam ve biri bana bu cihazı gönderse gülerdim.

Okuma yazma hızları değerler normal yani bir sıkıntı yok.
Önbelleği dolmuş olsa daha fazla düşerdi diye düşünüyorum. Madencilik şüphesi oluşturacak bir durum göremiyorum. Garantide çalışan birisi olsam ve biri bana bu cihazı gönderse gülerdim.

Peki bu LLF olayı ne.

Peki bu LLF olayı ne?
Sen diskte bir şey sildiğinde o şey silinmez. İlgili bloklarda veri olduğunu tutan yer değiştirilir sadece. Çünkü gidip verinin olduğu yeri sıfır doldurmak hem iş gücü hem de disk ömrü açısından anlamsız. Low level format ise bunu yapıyor.

Sen diskte bir şey sildiğinde o şey silinmez. İlgili bloklarda veri olduğunu tutan yer değiştirilir sadece. Çünkü gidip verinin olduğu yeri sıfır doldurmak hem iş gücü hem de disk ömrü açısından anlamsız. Low Level Format ise bunu yapıyor.

Ssdimdede bad sector yok bunu da belirteyim peki bu random okuma ve yazma hızları düzelir mi hani random yazma hızı okumaya göre çok düşük kalıyor.

Neresi düşük? Neyini uzatıyorsunuz hala? Amacınız ne? Hayatınızda 1 kere bile ihtiyacınız olmadığı ve muhtemelen ihtiyacınız olacaksa da o an bu cihazdan kat kat iyilerini kullanacağınız bir hızın neyi yetmiyor size?
Adamlar 3500/3300 vadediyor. Siz de bunu alıyorsunuz. Sorun YOK. Hiçbir şey yok. Her şey güzel. Muhtemelen testi daha iyi koşullarda yapsanız biraz daha iyi sonuçlar alırsınız.

Benim diyeceklerim bu kadar. Size hayatta başarılar.

Geri
Yukarı