Samsung 970 Evo SSD Düşük yazma Sorunu

1cihan8

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım ASUS TUF B360-PLUS GAMING. Crystaldiskmark testinde okuma 1700 yazma 1550 üstüne çıkmıyor. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'nizin kapasitesi nedir? Zira kapasite arttıkça okuma ve yazma hızları da artıyor. 250 GB modeli kullanıyorsanız bu sonuçlar gayet normal. Ayrıca Samsung'un yayınladığı sürücü ve yazılımları da yüklemeyi unutmayınız.

SSD'nizin kapasitesi nedir? Zira kapasite arttıkça okuma ve yazma hızları da artıyor. 250 GB modeli kullanıyorsanız bu sonuçlar gayet normal. Ayrıca Samsung'un yayınladığı sürücü ve yazılımları da yüklemeyi unutmayınız.
Emin misiniz? Benim kafama takılan bir kısım var. Magician'de Arabirim PCIe Gen. 3x2 olarak gözüküyor. Ben mi yanlış anlıyorum bilmiyorum ama anakartın Genel Bakış kısmında ''x4 PCI Express® 3.0 bant genişliği ile M.2, 32Gbps'ye kadar veri aktarım hızlarını destekler.'' yazıyor ama Özellikler kısmında ;
1 x M.2 Socket 3*2, , with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 2 mode)
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (PCIE 3.0 x 2 mode)
yazıyor. Kendi kafamdan birşeyler mi uyduruyorum bilmiyorum ama Genel Bakış'ta PCIe Gen. 3x4 olan şey neden özelliklerde PCIe Gen. 3x2 anlamadım.

Maalesef anakartınız PCIE 3.0 x 2 slotuna sahip. Yani PCIE 3.0 x 4 hızlarına ulaşamazsınız. Bu hızları almanız normal. Teknik olarak x2 slotundan en fazla 16 GB/s hız alabilirsiniz. Eğer x4 slotunuz olsaydı, bu hız 32 GB/s seviyelerine kadar çıkabilirdi.

Maalesef anakartınız PCIE 3.0 x 2 slotuna sahip. Yani PCIE 3.0 x 4 hızlarına ulaşamazsınız. Bu hızları almanız normal. Teknik olarak x2 slotundan en fazla 16 GB/s hız alabilirsiniz. Eğer x4 slotunuz olsaydı, bu hız 32 GB/s seviyelerine kadar çıkabilirdi.
Copy paste mi yapıyor koca firma anlamadım ben şimdi.

TUF B360-PLUS GAMING

Aura Sync RGB LED aydınlatma, DDR4 2666MHz desteği, 32 Gbps M.2, Intel Optane belleği ve yerel USB 3.1 Gen 2 ile Intel LGA 1151 ATX Gaming anakart

x4 PCI Express® 3.0 bant genişliği ile M.2, 32Gbps'ye kadar veri aktarım hızlarını destekler. Bir işletim sistemi veya uygulama sürücüsü için mükemmel bir seçimdir, PC ve uygulamaların mümkün olduğu kadar hızlı çalışmasını sağlar.

yazan bir şey nasıl PCIE 3.0 x 2 olabiliyor ne saçmalıyor bunlar.

Abi böyle bir şey olamaz şu ikisinin arasındaki farka baksana. İnsanlar niye böyle. Adamlar bildiğin copy paste yapmışlar ya :( Rasgele yapıştırmış abi adamlar .

TUF B360-PLUS GAMING | Motherboards | ASUS Global
Intel B360 ATX gaming motherboard with Aura Sync RGB LED lighting, DDR4 2666MHz support, 16Gbps M.2, Intel Optane memory ready, and native USB 3.1 Gen 2.

With x2 PCI Express® 3.0 bandwidth, M.2 supports up to 16Gbps data-transfer speeds. It's the perfect choice for an operating system or application drive, making your PC and apps work as fast as possible.

https://www.asus.com/tr/Motherboards/TUF-B360-PLUS-GAMING/overview/
Aura Sync RGB LED aydınlatma, DDR4 2666MHz desteği, 32 Gbps M.2, Intel Optane belleği ve yerel USB 3.1 Gen 2 ile Intel LGA 1151 ATX Gaming anakart

x4 PCI Express® 3.0 bant genişliği ile M.2, 32Gbps'ye kadar veri aktarım hızlarını destekler. Bir işletim sistemi veya uygulama sürücüsü için mükemmel bir seçimdir, PC ve uygulamaların mümkün olduğu kadar hızlı çalışmasını sağlar.

Sanırım çevirmenlerinin İngilizcesi kıtmış. Özellikler sekmesinin yarısından fazlası hâlâ İngilizce :ROFL:
Böyle bir rezillik yok ya Prime modelinde 4x var bunda yok şaka gibi :) Adamlar TUF serisi gaming kartın iki slotunuda x2 yapmışlar bizimkilerde hiç uğraşmamış yapıştırmış 32gbps x4'ü. 3500 mb okuyan aleti mecbur 1800 mb ile kullanacağım. SSD'nin ömrü daha uzun olur inşallah başka türlü pozitif bir şey göremiyorum ben :) Fazla kendini yormadan çalışsın bakalım :):)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı