Samsung 970 EVO vs WD Black SN750

Hocam zevkleri ve renkleri tartışmıyoruz.
Bana somut verilerle gel.

EVO --- WD BLACK
Model yazılarının üzerine tıklayın.

WD Black okuma yazma hızları çok az daha iyi ama Samsung daha sağlam ve işi biliyor yine de Samsung derim.
SN750 daha iyi bir model. Sırf Samsung diye daha kötü bir model alıp üstüne para vermek mantıksız.

Daha kötü model değil çok az okuma yazma hızı farkı var.

970 EVO Plus > SN750 > 970 EVO.

Yazılım olarak 970 EVO daha iyi ama SN750 çok güzel bir SSD. Şahsen SN750 alırdım ama eğer aradaki hız şart değilse yazılım sayesinde 970 EVO alabilirsiniz.

WD Black okuma yazma hızları çok az daha iyi ama Samsung daha sağlam ve işi biliyor yine de Samsung derim.

Evet konu kilit olabilir.

WD BLACK TERCİH EDİYORUM.

Neye kızdınız hocam?

Son düzenleme:
@SwindelieR biliyoruz Samsung güzel ama WD Black kötü bir model falan değil. Yazılım dışında her konuda Samsung 970 EVO ile aynı veya daha iyi sırf yazılım için az bile olsa daha kötü bir ürünü alıp üstüne para vermek mantıklı değil. Kontrolcüleri farklı ikiside eşdeğer kontrolcüler. Bellekte WD Black daha iyi. IOPS ve okuma/yazma'da WD Black daha iyi. TBW aynı. Fiyat WD Black daha ucuz. Yazılım 970 EVO daha iyi. Sizce değer mi 970 EVO almaya? Ayrıca WD kötü bir firma değil çokta kaliteli bir firmadır. Kızgın atmanıza falan gerek yok arkadaşa.

970 EVO Plus > SN750 > 970 EVO.

Yazılım olarak 970 EVO daha iyi ama SN750 çok güzel bir SSD. Şahsen SN750 alırdım ama eğer aradaki hız şart değilse yazılım sayesinde 970 EVO alabilirsiniz.
Yazılım olarak ne artısı olacak onu çözemedim herkes yazılım yönünden önde sadece diye yazdı ama nedir bu yazılım mevzusu?
Sağlığı, toplam yazılmış veri boyutunu, disk sıcaklığını(aida64) veya disk bölme dönüştürme (aomei partition assistan çok gelişmiş bir programdır) gibi pek çok veriyi zaten okuyabiliyoruz.

Hocam işi biliyor ne demek Ya HU.
Western Digital bu işin kitabını yazmış. James Donkey ile kıyaslamıyoruz.

Duygusal yaklaşmayalım lütfen .

Yazılım olarak ne artısı olacak onu çözemedim herkes yazılım yönünden önde sadece diye yazdı ama nedir bu yazılım mevzusu?
Sağlığı, toplam yazılmış veri boyutunu, disk sıcaklığını(aida64) veya disk bölme dönüştürme (aomei partition assistan çok gelişmiş bir programdır) gibi pek çok veriyi zaten okuyabiliyoruz.

Hocam işi biliyor ne demek Ya HU.
Western Digital bu işin kitabını yazmış. James Donkey ile kıyaslamıyoruz.

Duygusal yaklaşmayalım lütfen .
Samsung Magician diye bir programı var. Çok detaylı ve bir çok özellik sunuyor. Şöyle bir video buldum yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samsung Magician diye bir programı var. Çok detaylı ve bir çok özellik sunuyor. Şöyle bir video buldum yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler bilgi için evet izledim videoyu.
Samsung'un yazılımını övüp bu yüzden samsung öneren arkadaşlar amatör sanırım.

Samsung'un uygulamasındaki parametreler zaten okunabiliyor diğer programlarla.
İleri düzey uygulamalarla samsung'un uygulamasından erişilemeyen değerlerde okunup değiştirilebiliyor.

Sadece arayüzü müşteri çekme odaklı yapılmış.
Oltaya takılan amatör kullanıcılar samsung'un ağına düşüyor şu halde.
Yani uygulaması cidden basit ve sade. Uygulama için tercih yapmak biraz da cahillik gibi geldi.

Bakın bu yorumları belki aylar belki yıllar sonra okuyacak kitleler mevcut ve onlara sesleniyorum.
Aomei Partition Assistan,
Aida 64 Extreme,
Crystal Disk Mark Programlarını kullanarak daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Aomei ileri düzeydir. Kullanırken rastgele tıklama yapmayın.
Diski silip parçalayıp verileri yok edebilirsiniz. (Gerçi kurtarma ihtimali %95 var ama zaman alır.)

İyi Forumlar...

Edit: imla

Bir de eski üretim olan;
WdbrPG5000ANc kodlu versiyon vardır. Bunu almayın aldırtmayın. Fiyatları aynı dikkatinizden kaçabilir bu yüzden.
Hocam merhabalar, kusura bakmayın bir süre geçmiş ama yine de sormak istedim. Neden bu kodlu versiyonu almayın aldırtmayın dediniz?

Geri
Yukarı