Samsung A3 2017 yavaş şarj oluyor uyarısı

XANHY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzik Prodüktörü
Birkaç haftadır olan ilk günler de pek de umursamadığım ama şuan sinir bozan şey, telefonu şarja taktığım zaman çok yavaş şarj oluyor eskisine nazaran, eskiden çok hızlı oluyordu. Çözümü var mı? Acaba bun sıkıntı telefondan mı? Geçen sene yazın almıştım ama. Ve şarjım zaten orijinal. Kabloda burkulma gibi bir şey yok, ayrıca bilgisayara taktığımda da bilgisayar USB kablosunu okumuyor.

Çözümü varsa gerçekten çok memnum olurum. Teşekkürler.

Screenshot_20180404-133517.png

Son düzenleyen: Moderatör:
USB şarj aleti veya USB kablosu hasar görmüş olabilir. Uyumlu farklı bir şarj aleti ve kablosu ile deneyip kontrol edin.

Ayrıca telefon kapalı iken ne kadar sürede tam şarj yaptığını da kontrol edin, bu şekilde yazılımsal bir sorundan olup olmadığını anlayabilirsiniz.

USB şarj aleti veya USB kablosu hasar görmüş olabilir. Uyumlu farklı bir şarj aleti ve kablosu ile deneyip kontrol edin.

Ayrıca telefon kapalı iken ne kadar sürede tam şarj yaptığını da kontrol edin, bu şekilde yazılımsal bir sorundan olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Dediklerinizi daha sonra deneyeceğim. Eğer sorun yazılımsal ise ne yapmam gerekecek?

Telefonu kapattım ama herhangi bir değişiklik olmadı galiba şarj kablom da sorun var. Bu çok üzücü oldu açıkçası orijinal bir şeyin böyle çabuk bir şekilde bozulması beni ekstradan masrafa sokacak olması cidden kötü. Yardımınız için teşekkürler.

Hızlı şarj özelliğini kapatıp tekrar açın. Ayarlara gidin, cihaz bakımı bölümünden pil seçeneğine gidin, sağ üst taraftaki üç noktaya basıp gelişmiş ayarlar bölümüne girin. Adaptörün ve kablonun orjinal olup, hızlı şarj'ı desteklediğinden emin olun.

Hızlı şarj özelliğini kapatıp tekrar açın. Ayarlara gidin, cihaz bakımı bölümünden pil seçeneğine gidin, sağ üst taraftaki üç noktaya basıp gelişmiş ayarlar bölümüne girin. Adaptörün ve kablonun orjinal olup, hızlı şarj'ı desteklediğinden emin olun.
O dediğiniz olay A5 ve üzeri telefonlarda var A3 de maalesef o bulunmamakta sorunumu çözdüm kabloda da değilmiş adaptör de imiş prize takılan. Bende evde bulunanları kullanıyorum.

Sorun kablo veya sarj cihazinda. Genellikle kablodan kaynaklaniyor. Kablonuzu baska bir kaliteli kablo ile degisitirin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı