Çözüldü Samsung A52 2G/3G/LTE ayarı yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Koye geldim ve 2G dışında hat neredeyse hiç çekmiyor. Internete ihtiyacım yok, zaten arada bi' çektiği için işime yaramıyor. Cevremdekilerin yaptigi gibi mobil agi 2G'ye alıp telefon görüşmesi yapabilmek istiyorum. 6 senelik Note 5'te bile 2G/3G ve LTE olarak secme bölümü bulunurken bunda Sadece 4.5G kapatilabiliyor.

Screenshot_20210721-114410_Call settings.jpg

Yok mudur telefonu sadece 2G'ye baglanabilecek şekilde ayarlama yolu, ben mi bulamadım?

Samsung temsilcisinden yanıt geldi, Android Q ile bu özellik kaldırılmış. Onun yerine 2G/3G'ye otomatik baglaniyormus:

Değerli Müşterimiz,

Samsung Members Uygulaması aracılığıyla bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Belirttiğiniz durum ile ilgili Android 10 sürümü ile birlikte şebeke modu kaldırıldı 4.5G butonu eklenmiştir.4.5G için lütfen aşağıdaki adımları takip edin.

1. Menü içerisinde bulunan Ayarlar öğesine dokunalım.
2. Bağlantılar sekmesine dokunalım.
3. Mobil Ağlar seçeneğine giriş sağlayalım.
4. 4.5 G seçeneğini kapatmanız durumunda cihaz otomatik olarak 3G/2G şebekesine geçiş yapacaktır. Aktif etmeniz durumununda cihazınızı 4.5G şebekesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Bu işlemlerle sorunun çözüldüğünü umuyoruz. Ancak, yaşanan durum devam ederse lütfen bizi tekrar bilgilendirin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Talebinizle ilgili olarak Samsung Yetkili Servis Merkezini ziyaret etmeniz mi gerekiyor? Randevusuz, hızlı ve kaliteli hizmet ayrıcalığını Samsung Akıllı Servislerde yaşayın. Samsung Türkiye - Akıllı Servis

www.guncelmiyiz.com: Mobil cihazınızdan daha yüksek performans almak için cihazınızı en güncel yazılım ile kullanmanızı öneririz.
Ayrıca cihazınızın güncel yazılımını öğrenmek ve yazılım güncellemeleri takvimini incelemek için www.guncelmiyiz.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.
Samsung Electronics Türkiye
Müşteri Hizmetleri
Samsung Members Ekibi

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı