Samsung A52'nin ilk şarjı nasıl olmalı?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, Samsung Galaxy A52 telefonum bugün geldi. Acaba telefonu ilk olarak nasıl şarj etmeliyim? Açıp bitirip öyle mi takmalıyım yoksa Full şarj edip öyle mi bitirmeliyim? Ya da başka bir şekilde mi olmalı? Teşekkürler.

%0'a getirmesinin tek etkisi olumsuz olanlar. Herhangi bir artısı yok.

Her gün en az 5 telefon getirilen ve sıfır telefon satan bir telefoncudan daha iyi bilecekseniz veya deneyimlemişseniz tamam. Deneyimiz varsa söyleyin biz de tecrübe edinelim? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung Türkiye'ye sordum, %5 ile %10 arasında şarja takmamız ve %100 olunca şarjdan çıkarmamız en sağlıklısıymış. Tabii bu ilk şarj için değil, her zaman geçerli. 0 olmasını beklemek falan eski bataryalar için geçerliymiş. @Ellie Williams hocamın dediği gibi. Teşekkürler.

Samsung Türkiye'ye sordum, %5 ile %10 arasında şarja takmamız ve %100 olunca şarjdan çıkarmamız en sağlıklısıymış. Tabii bu ilk şarj için değil, her zaman geçerli. 0 olmasını beklemek falan eski bataryalar için geçerliymiş. @Ellie Williams hocamın dediği gibi. Teşekkürler.

Telefoncu Arkadaşım genelde %0'a getirip yapar ve bataryalar uzun süre dayanır. Bu konuda ona herhangi bir şikayet gelmediğini hatırlıyorum hatta ben akrabalrımın kendimin bataryalarını da öyle yapmıştım hiçbirimizde sorun yok aksine daha iyi oluyor gözlemlediğim kadari ile.

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar söylediklerinizle ilgili kesin, kanıtlanmış bir bilgi yoktur. İdeal olan şeyler;
- Şarjdayken yük bindirmemek, oyun vb. gibi uygulamalar kullanmamak.
- Telefonu orijinal fabrika çıkışı şarj aleti ile şarj etmek.
- Bir de %100 olup, artık tamamen doldu uyarasını görmeden şarjdan çıkarmamak.
Bir batarya sağlığı için yapılacak en iyi adımlar bunlardır. Söyledikleriniz kanıtlanmış bilimsel şeyler değildir. Yanlış demiyorum dediklerinize ama gerek yok, ha %5 iken takmış ha %0 iken takmış.

Artı -1 Eksi
Her gün en az 5 telefon getirilen ve sıfır telefon satan bir telefoncudan daha iyi bilecekseniz veya deneyimlemişseniz tamam. Deneyimiz varsa söyleyin biz de tecrübe edinelim? :)
Deneyimim var, şarj edilebilen tüm pil/bataryaları bu şekilde kullanıyorum.
Tüm cihazlarımı %100 şarj ederim, %20'ye gelmeden şarja takarım. Tümünün pil sağlığı, olması gerektiği değerde, üretim kapasitesinde.
Üreticiler de aynı dediğim şekilde kullanılması gerektiğini söylüyor.

Şimdi, üreticilere ve tecrübe sahibi birine mi inanacaksın yoksa tek derdi elindeki malı satmak olan bir telefoncuya mı?
O telefoncunun da bilgisini tazelemesinde fayda var.

Deneyimim var, şarj edilebilen tüm pil/bataryaları bu şekilde kullanıyorum.
Tüm cihazlarımı %100 şarj ederim, %20'ye gelmeden şarja takarım. Tümünün pil sağlığı, olması gerektiği değerde, üretim kapasitesinde.
Üreticiler de aynı dediğim şekilde kullanılması gerektiğini söylüyor.

Bunlara lafım yok haklısın.

Şimdi, üreticilere ve tecrübe sahibi birine mi inanacaksın yoksa tek derdi elindeki malı satmak olan bir telefoncuya mı?
O telefoncunun da bilgisini tazelemesinde fayda var.

Tandığım telefoncu öyle biri değil. Üstelik herkes memnun ondan her şeyimizi alıyoruz. Ve deneyimlediğim kadarı ile gerçekten iyi oluyor dediğimi yaparak. Tabii kişiden kişiye göre değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı