Samsung A53 kamerası düşük ışıkta karıncalanıyor

KLuser

Decapat
Daha fazla  
Samsung A53 4K 30 FPS olsun, FHD 60 FPS olsun düşük ışığa geçtiğimde karıncalanma oluyor.

Karanlık ortamda daha iyi görünürlük için ISO değeri artar. ISO değeri arttıkça karıncalanma olur. ISO değerini de telefonda manuel olarak ayarlayamıyoruz maalesef.
Bilgisayar ortamında düzenlenebilir mi bilmiyorum. O kısımlarla ilgilenmedim hiç.

Bu normal f değeri ile alakalı demek ki kameranın düşük ışıkta performansı kötü.

Karanlık ortamda daha iyi görünürlük için ISO değeri artar. ISO değeri arttıkça karıncalanma olur. ISO değerini de telefonda manuel olarak ayarlayamıyoruz maalesef.
Bilgisayar ortamında düzenlenebilir mi bilmiyorum. O kısımlarla ilgilenmedim hiç.
ISO pro modda değiştirilemiyor mu ?

Samsung A53 4K 30 FPS olsun, FHD 60 FPS olsun düşük ışığa geçtiğimde karıncalanma oluyor.
Düşük ışık için genel olarak 4K 30FPS tercih etmeye çalışın daha az kumlanma için. Onun dışında A53'ün çok da üst düzey bir kamera sensörü yok, kumlanma normal yani.

Bu normal f değeri ile alakalı demek ki kameranın düşük ışıkta performansı kötü.

ISO pro modda değiştirilemiyor mu ?
Benim A32'de değişmiyor. Yazmadan önce baktım hatta emin olmak için. Sanmıyorum Samsung A serisi için böyle bir özellik koymuş olsun.
Zamanında ZenFone 2'de yaptığımda birçok ayarı şu an A32'de yapamıyorum.

A serisinde var mı bilmiyorum ama, Pro video özelliğini kullanabilirsin. ISO değerini kısıp, shutter Speed arttırırsın ama bu sefer de videon takıla takıla gidiyor gibi olur.

Geri
Yukarı