Samsung A71 vs Realme 6 Pro

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Dostlar bu Cumartesi telefonu almaya gideceğim. Bu iki telefon arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? Super Amoled ile IPS LCD arasında donanım farkını göz ardı edecek kadar fark var mı? Bir de sanırım 31 Eylül tarihinde ek vergiler bitecekmiş. Bu olay telefonlarda indirime sebep olur mu?
Bu arada Mediamarkt'tan almak zorundayım. Realme 6 Pro 3500 TL. Samsung A71 ise 3900 TL.

Dostlar bu cumartesi telefonu almaya gideceğim. Bu iki telefon arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? Super AMOLED ile IPS LCD arasında donanım farkını göz ardı edecek kadar fark var mı? Bir de sanırım 31 Eylül tarihinde ek vergiler bitecekmiş. Bu olay telefonlarda indirime sebep olur mu?
Bu arada MediaMarkt'tan almak zorundayım. Realme 6 Pro 3500 TL. Samsung A71 ise 3900 TL.

Donanım olarak oldukça benzerler. Eğer seni plastik kasa rahatsız etmiyorsa, Samoled'e çok takıntılıysan ve aradaki fiyat farkını ödeyebileceksen A71 alabilirsin ama Realme 6 Pro'daki 90Hz ekranıda göz ardı etme eğer oyun oynuyorsan ve sosyal medyada takılıyorsan işine fazlasyıyla yarar.

Donanım olarak oldukça benzerler. Eğer seni plastik kasa rahatsız etmiyorsa, Samoled'e çok takıntılıysan ve aradaki fiyat farkını ödeyebileceksen A71 alabilirsin ama Realme 6 Pro'daki 90Hz ekranıda göz ardı etme eğer oyun oynuyorsan ve sosyal medyada takılıyorsan işine fazlasyıyla yarar.
Realme 6 Pro aldım. Çok memnunum.

Kullandığınız süre boyunca edindiğiniz deneyimleri yazabilir misiniz? Aynı telefonu almayı düşünüyorum da. Kalınlığı vs elde ve cepte sıkıntı çıkarıyor mu?
Telefonun 1 haftalık kullanım sonucunda eksi bir tarafını görmedim. GM 8 kullandıktan sonra iPhone 6 Plus'a geçmiştim. Ondan buna geçince açıkçası bir rahatlama geldi. Arayüzü hoş ve kullanımı basit. 90 Hz ekran gerçekten fark ettiriyormuş. Parlaklığını sonda, konum açık ve 1 adet Mi Band 5 bağlı olmasına rağmen şarjı bir günü çok rahat çıkartıyor geceye doğru %30 civarı şarjım kalıyor. Tekrardan şarj olması gerçekten hızlı. Ben bu kadar hızlı olacağını beklemiyordum. Parmak izi ve yüz tanımasıda keza gayet hızlı çalışıyorlar. Ben MediaMarkt'tan 3450 TL'ye aldım. Gerçekten de memnunum. Kutunun içinden kulaklık çıkmıyor ama ben zaten TWS kullandığım için pek umursamadım. Dış tasarımına gelirsek ben kırmızı rengini kullanıyorum. Mavi rengi hoşuma gitmedi çok yapmacık duruyordu. Kırmızı da Mor ile kırmızı karışınca hoş bir görüntü çıkmış ortaya. Kalınlığı ile ilgili bir sorun yaşamadım. İçinden çıkan dumanlı şeffaf kılııfı kullanıyorum. Fakat şunu söyleyebilirim kalın bir telefon. Cihaz kesinlikle elde "Premium" hissini uyandırıyor. Yakında detaylı incelemesini de paylaşacağım fakat biraz daha deneyimlemek istiyorum. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Telefonun 1 haftalık kullanım sonucunda eksi bir tarafını görmedim. GM 8 kullandıktan sonra iPhone 6 Plus'a geçmiştim. Ondan buna geçince açıkçası bir rahatlama geldi. Arayüzü hoş ve kullanımı basit. 90 Hz ekran gerçekten fark ettiriyormuş. Parlaklığını sonda, konum açık ve 1 adet Mi Band 5 bağlı olmasına rağmen şarjı bir günü çok rahat çıkartıyor geceye doğru %30 civarı şarjım kalıyor. Tekrardan şarj olması gerçekten hızlı. Ben bu kadar hızlı olacağını beklemiyordum. Parmak izi ve yüz tanımasıda keza gayet hızlı çalışıyorlar. Ben MediaMarkt'tan 3450 TL'ye aldım. Gerçekten de memnunum. Kutunun içinden kulaklık çıkmıyor ama ben zaten TWS kullandığım için pek umursamadım. Dış tasarımına gelirsek ben kırmızı rengini kullanıyorum. Mavi rengi hoşuma gitmedi çok yapmacık duruyordu. Kırmızı da Mor ile kırmızı karışınca hoş bir görüntü çıkmış ortaya. Kalınlığı ile ilgili bir sorun yaşamadım. İçinden çıkan dumanlı şeffaf kılııfı kullanıyorum. Fakat şunu söyleyebilirim kalın bir telefon. Cihaz kesinlikle elde "Premium" hissini uyandırıyor. Yakında detaylı incelemesini de paylaşacağım fakat biraz daha deneyimlemek istiyorum. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.
Merhaba bende aynı cihazı almak istiyorum,ama aklımda soru işaretleri var telefon donma kasma yapıyor mu birde oyun oynarken aşırı ısınıyor mu

Merhaba bende aynı cihazı almak istiyorum, ama aklımda soru işaretleri var telefon donma kasma yapıyor mu bir de oyun oynarken aşırı ısınıyor mu?

Donma kasma hiç yaşamadım. Zaten içine Snapdragon 720G + 8 GB RAM var. Kasma yapabilecek bir donanım değil. Oyun kısmına gelirsek telefonda oyun oynayan biri değilim. Fakat sizin için Call of Duty kurdum telefona 30 dakika oynayıp tekrar buradan paylaşırım.

Realme 6 Pro aldım. Çok memnunum.
Hayırlı olsun.
Telefonun 1 haftalık kullanım sonucunda eksi bir tarafını görmedim. GM 8 kullandıktan sonra iPhone 6 Plus'a geçmiştim. Ondan buna geçince açıkçası bir rahatlama geldi. Arayüzü hoş ve kullanımı basit. 90 Hz ekran gerçekten fark ettiriyormuş. Parlaklığını sonda, konum açık ve 1 adet Mi Band 5 bağlı olmasına rağmen şarjı bir günü çok rahat çıkartıyor geceye doğru %30 civarı şarjım kalıyor. Tekrardan şarj olması gerçekten hızlı. Ben bu kadar hızlı olacağını beklemiyordum. Parmak izi ve yüz tanımasıda keza gayet hızlı çalışıyorlar. Ben MediaMarkt'tan 3450 TL'ye aldım. Gerçekten de memnunum. Kutunun içinden kulaklık çıkmıyor ama ben zaten TWS kullandığım için pek umursamadım. Dış tasarımına gelirsek ben kırmızı rengini kullanıyorum. Mavi rengi hoşuma gitmedi çok yapmacık duruyordu. Kırmızı da mor ile kırmızı karışınca hoş bir görüntü çıkmış ortaya. Kalınlığı ile ilgili bir sorun yaşamadım. İçinden çıkan dumanlı şeffaf kılııfı kullanıyorum. Fakat şunu söyleyebilirim kalın bir telefon. Cihaz kesinlikle elde "Premium" hissini uyandırıyor. Yakında detaylı incelemesini de paylaşacağım fakat biraz daha deneyimlemek istiyorum. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Bende alacağım da kamerası, oyun performansı falan nasıl?
Hayırlı olsun.

Bende alacağım da kamerası, oyun performansı falan nasıl?

Kamerada renkler falan doğal mı yani?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı