Samsung akıllı telefonlar ilk şarj süresi ne kadar?

Scrapper

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir Samsung Galaxy Grand 2 akıllı telefon aldım. İlk şarj ettiğimde süresi ne kadar olmalıdır? Yoksa pil yüzde yüz olunca hemen çıkartmammı gerekiyor? Bazı yerlerde 8-10 saat durursa iyi olur deniliyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Kardeşim ben bu konuyu gerçekten çok ciddi şekilde araştırdım ve yaklaşık 1 haftami aldı düzgün bir sonuç bulmak. Ben ayrıntıya girmeden sana ulaştığım sonucu söylemek istiyorum. Telefonunun sarjini kesinlikle tamamen bitirme , en fazla uyarı geldiği zaman tak (benim %15 iken uyarı geliyor ben o uyarı gelmeden %25civarında sarja takıyorum). O "1 gün sarjda duracak kesinlikle" gibi şeyler Nikel-Kadmiyum pillerde kaldı artık çoğu telefon Lityum-Iyon piller kullanıyor ve bu piller ile birlikte çok şeyin değiştiğini söylemem gerekir.Dikkat etmen gereken yer pilinin tamamen bitmesini engellemek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı