Samsung CFG70 Curved 144hz Gaming Monitor Alınır mı?

Ulas Cavusoglu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar.

Başlıkta görmüş olduğunuz monitöru almayi planliyorum. Sizce alınır mı pişman eder mi? Curved denemedim hiç ama renkleri, goruntusu guzel. Ayni zamanda 144 Hz 1ms bi' monitor ararken bunu buldum. Yarin Vatan Bilgisayar'da deneyecegim. Önerir misiniz bu monitoru? Önermezseniz başka bi' alternatif sunabilir misiniz? Max 1600 TL bütçem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün şu anki fiyatlarını araştırmanızı öneririm, ürünün güncel fiyatları bütçenizi aşabilir.

Kullanıyorum gayet memnunum, Curved olmasını farketmiyorum bile kullanırken. Fiyat aralığının en kaliteli monitörlerinden birisidir.
Reddit'de Bazı kullanıcılar Input Lag'inin çok oldugunu ve oyun oynarken verdigi hissiyatın 1ms bir gaming monitor gibi değil 5 ms bir monitor gibi olduğunu yazmışlar bu yüzden Asus MG248QR Modelini düşünmeye başladım siz ne dersiniz bu konuda ?

Başka 1 ms bir monitör kullanmadım ama 5 ms olsa bile VA panel olması TN panel 1ms monitörlerden daha makul yapıyor. Buradaki önemli faktör 144 Hz ve VA panel olması, hissedilebilir pek bir fark olmadığı söyleniyor 5 ms ile 1 ms arasında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca burada gördüğünüz ayarla ayarlayabiliyorsunuz fakat ben 144 FPS'den düşük aldığım oyunlarda "fastest" moduna aldığımda stuttering yaşadım. Standard ayarı daha stabil.

Ben olsam tercihimi kesinlikle Samsung'tan yana kullanırdım. 1 ms - 5 ms bence bu değerlere bu kadar takılmayın. Arkadaşında dediği gibi birisi TN panel diğeri VA panel belirleyici faktör bu diye düşünüyorum.

Ben alabiliyor olsam kesinlikle Samsung olanı alırdım. Şuan 1900e dayandı fiyatı. İndirim yakalarsanız alın derim.
İçinize sinmez ise xg2402 öneririm. Mg248qr ı bir nedeni var ki çok gömmüşler reditteki konularda. Ben de xg2402 alacağım. Bütçemi arttırabilsem samsungu alırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı