Samsung Dizüstü Bilgisayar Isınma Sorunu

My Life BF4

Hectopat
Daha fazla  
Samsung dizüstü bilgisayarım var. Oyuna girdikten yarım saat sonra elimi yakacak dereceye kadar geliyor. Harici fanda aldım ama fazla etki etmedi. Aşırı ısınma sorununa bir çözümü olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimde aynı sorun ile bayaa uğraştım. Fanları temizleyin ve termal macunu yenileyin. İlk defa yapacağınız bir işe ise internetten sökme işlemi için videolar bulabilirsiniz. Eğer kendinize güvenmiyorsanız bir bilgisayarcıya götürün 30-35 lira gibi bir fiyata temizleyeceklerdir. Eğer kendiniz yapacaksanız termal macunu çok sürmemeye dikkat edin buda ısınmaya sebeptir.

Yazılımsal olarak bir sorunda olabilir. Bios update yapın. Birde herhangi bir program yardımıyla laptop boştayken ve yükteykenki dereceleri yazabilirseniz daha rahat yardım edebilirim.

Yalnız elinizi yakacak derecede ısınıyorsa mutlaka temizletin ve temizletene kadar açmayın derim. Benim aşırı ısınmadan ekran kartı çip setim yanmıştı.

Ben bir bilgisayarcıya götürdüm. Adamlar en ince ayrıntısına kadar temizlediklerini söylediler. Gerçekten de işlerini iyi yapmışlar, en azından 15-20 fps arttı. (Hatta LoL'de eskiden 60 fps iken 100 fps'i gördüm.) Ayrıca ısınma sorunu da ortadan kalktı. Gerçekten işini bilen birine verirsen bilgisayarını gül gibi olur.

Benim laptop Casper maalesef zamanında araştırmadan aldım. Garantiye yolladım bakalım 15 güne gelir dediler. Pek umudum yok ama umarım biraz da olsa sorun hallolur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı