Samsung Evo Plus vs Sandisk Extreme PRO SD kart

Bütçe
250tl

Laniakeea

Kilopat
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus-microsd-hafiza-karti-128-gb-mb-mc128ka-tr-p-HBCV00000QJUMI?magaza=Yalı çapkını

https://www.hepsiburada.com/sandisk...a2-170mb-s-sdsqxcy-128g-gn6ma-p-HBV00000JETNB

SanDisk olan SD kartı sipariş etmiştim fakat ötekinin çok daha ucuz olduğunu görünce iptal ettim, ilk arattığımda bu fiyat bandında başka 128 GB SD kart çıkmamıştı, reklamlarda denk geldi, şimdi ise fiyatı çok daha ucuz diye şüphe ediyorum acaba kötü müdür bilemedim. Bulduğum incelemelerde hep sistemden sisteme aşırı fark eden sonuçlar vardı, ikisini kıyaslayan bir yer bulamadım. Nasıldır sizce? Performansı çok fark etmeyecek ise Samsung olanı almayı düşünüyorum, akıllı telefonumda kullanacağım, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tesadüf eseri aynı iki ürün arasında kalmışız. Şu an aralarında neredeyse 2 katı kadar bir fark var. Ben Gopro Hero 8 Black ile 4K yüksek bit hızında çekim yapmak istiyorum. İki kart arasındaki fark sadece okuma yazma hızları arasında 30mb/s ise bu kadar fiyat farkı çok değil mi? Samsung aşırı mantıklı geliyor ancak detayını bilmiyorum. İkisi de Sınıf 10, ve 3 ibareleri var. Konuya da pek hakim değilim. Aydınlatacak biri varsa çok sevineceğim.

Tesadüf eseri aynı iki ürün arasında kalmışız. Şu an aralarında neredeyse 2 katı kadar bir fark var. Ben Gopro Hero 8 Black ile 4K yüksek bit hızında çekim yapmak istiyorum. İki kart arasındaki fark sadece okuma yazma hızları arasında 30mb/s ise bu kadar fiyat farkı çok değil mi? Samsung aşırı mantıklı geliyor ancak detayını bilmiyorum. İkisi de Sınıf 10, ve 3 ibareleri var. Konuya da pek hakim değilim. Aydınlatacak biri varsa çok sevineceğim.
Merhaba. 2 kart da saniyede minimum 30 MB sıralı yazma işlemi yapabiliyor. Class 10 U3 gereksinimi bu.

Aradaki fark ise bu çıtanın ne kadar yükseğe çekildiği ile ilgili. Örneğin, birinde IOPS (rastgele erişim - yazma) daha iyidir, diğerinde ise sıralı okuma yazma daha iyidir ama bu üst değerler her zaman garanti edilmez.

En kötü ihtimalle kabaca hesap yaparsak 4K 200 Mbps için yeterli olur iki kart da. Eğer size daha yüksek bitrate gerekiyorsa en uygun kartı bulmak için araştırma yapabiliriz.

Merhaba. 2 kart da saniyede minimum 30 MB sıralı yazma işlemi yapabiliyor. Class 10 U3 gereksinimi bu.

Aradaki fark ise bu çıtanın ne kadar yükseğe çekildiği ile ilgili. Örneğin, birinde IOPS (rastgele erişim - yazma) daha iyidir, diğerinde ise sıralı okuma yazma daha iyidir ama bu üst değerler her zaman garanti edilmez.

En kötü ihtimalle kabaca hesap yaparsak 4K 200 Mbps için yeterli olur iki kart da. Eğer size daha yüksek bitrate gerekiyorsa en uygun kartı bulmak için araştırma yapabiliriz.

Sanırım Gopro'nun 4K'da yüksek bitrate ayarında 100 Mbps maksimum kayıt yapabiliyor. Paylaştığınız bilgiye göre iki kart da bunu destekliyor. Bu sebeple Samsung olan gerçekten çok uyguna geldiği için onu alacağım. Şöyle örnek vereyim; SanDisk Extreme Pro 64 GB 269 TL, Samsung EVO Plus 128 GB 259 TL. 10 TL daha ucuza 2 katı bellek garip. Bir de bu kartların sahteleri de oluyormuş. Hepsiburada satıcısından sipariş vereceğim, 10 yıl da garantisi varmış. Kart ile ilgili yorumlarda hatalarla karşılaşıldığı vs. yazıyor ancak bunların sahte olup olmadıklarını da bilmiyorum. Ayrıca SanDisk olanın da yorumlarına baktım, birden fazla kişi Gopro kullanırken cihazın daha az ısındığını yazmış. Bu denli serin çalışmasının sebebi nasıl oluyor? Ayrıca Samsung aldığımda da aynı şey geçerli olur mu diye düşünüyorum. Yorumunuz için de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı