Samsung EVO SSD orijinalliği nasıl anlaşılır?

Yurt dışıdan aldım dedi.
Bu bir seyi degistirmiyor globalde de 2 TB alinabiliyor en fazla.

1695467777133.png

Bu bir seyi degistirmiyor globalde de 2 TB alinabiliyor en fazla.

Eki Görüntüle 1954077
Hocam marka Samsung değilmiş yanlış anlaşılma oldu.

Ürün bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
model kodunu yazınca bu çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20230923-WA0002.jpg
    IMG-20230923-WA0002.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20230923-WA0003.jpg
    IMG-20230923-WA0003.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 12
Özet: Mac Pro 5.1 versiyonunda, samsung magician sahtelik kontrolü yapamıyor. Orijinal SSD'lerde dahi SSD genuine onayını yapamıyor, ve haliyle elinizdeki SSD'nin sahte olduğunu düşünüyorsunuz.
------------------------------------------------------------------
N11 üzerinden, piyasa fiyatına 3 yıl önce 2tb 860 evo almıştım, aldığımda samsung magician MAC platformu için henüz çıkmamıştı. PC Laptopun da içini açıp uğraşmak istemedim, zira ssd her yanıyla ben orijinalim diye bağırıyordu.

Bu hafta içinde yeni ssd ihtiyacım oldu ve araştırma yaparken samsung magician'ın artık apple platformunu desteklediğini gördüm. Yükledim ve tatataaaa 860 evo için genuine yazısı çıkmıyor, SSD verileri görülemiyor vs.

Neyse, ihtiyacım olan ssd'yi sahte ürün çıkma olasılığı en düşük firma olarak düşündüğüm Vatan bilgisayardan aldım (2tb 870 evo ).

Mac 5.1'e taktım ve tatataaaa genuine yazısı çıkmadı. Vatandan da sahte ürün gelmesine ihtimal vermediğim için iş başa düştü diyerek PC laptopu söktüm ve hdd'leri tek tek takarak samsung magician yazılımı ile kontrol ettim ve 2 hdd'nin de sahte olmadığını, genuine yazısın çıktığını gördüm.

2 saatlik uğraş sonucu Samsung magician yazılımıyla MAC Pro 5.1'da sahtelik kontrolünün yapılamayacağını öğrenmiş oldum. SSD'leri denerken MAC 5.1'de hem sata portuna hem de HDD'yi tam performanslı kullanabilmek için aldığım PCI kartına takarak kontrol etmiştim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı