Samsung Galaxy Buds+ sol tarafın şarjı erken bitiyor

whatsername21

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar elimde Samsung'un Galaxy Buds+ isimli kulak içi TWS kulaklığı mevcut.
Kulaklığı bundan yaklaşık 5 ay önce kadar arkadaşımdan aldım sıfır olarak.
Kendisine bayağı önceden hediye olarak gelmişti ancak kendisinde halihazırda AirPods olduğu için ve Apple ekosisteminden ayrılmak istemediği için bana çok çok uygun bir fiyata bıraktı kulaklığı.
Yanlış anlaşılma olmasın, kulaklığın kutusunu ilk ben açtım jelatiniyle birlikte, sadece ilk satın alan kişi ben değildim o kadar.

Kulaklığı dediğim gibi yaklaşık olarak 5 aydır kullanıyorum ancak bundan 2 ay kadar önce bir problem baş gösterdi kulaklıkla alakalı.
Problem şu şekilde:

Sol kulaklık, sağ kulaklığa kıyasla aşırı derecede pil tüketiyor. Kulaklığı tamamen şarj ediyorum, sağ kulaklık %70 seviyesindeyken sol kulaklık pil bitme uyarısı veriyor. Sonuç olarak normalde 3-4 saat sürmesi gereken pil ömrü 1 saat civarında kalıyor sırf kulaklıklardan birinin pili bittiği için. Hiçbir şekilde çözümünü bulamadım bu durumun ve cihaza hiçbir şekilde sıvı teması vs gibi durumlar da olmadı. Kısaca bir gün uyandığımda kulaklık bu şekildeydi. İnternette bakındım ancak çözümünü bulamadım hiçbir şekilde. Aklıma takılan asıl sorun ise şu şekilde: Kulaklık Vodafone'dan faturalı ancak Vodafone'un kendi bayisi değil, üçüncü bir kişinin işlettiği bayilerden kısaca. Ben bu kulaklığı herhangi bir Vodafone şubesine götürsem ve garantiye göndermek istesem alırlar mı? Çünkü satın alındığı şube İstanbul'da ama ben Antalya'da yaşıyorum. Buradaki bir Vodafone şubesine gitsem, "bunu buradan almamışsın kardeşim nereden aldıysan oraya git" derler mi?

Vodafone bayisi yerine direkt olarak Samsung ile iletişime geç, onlar çok iyi ilgileniyorlar. Muhtemelen direkt değişimi yapılır.

Peki Samsung bayisine elimdeki faturayla gitmem yeterli olur mu? Çünkü garanti belgesi gibi bir şey çıkmadı kutunun içinden. Sadece cihazın kendisi ve aparatları vardı o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı