Samsung Galaxy Grand Prime Root ve Root Sonrası İşlemler

Merhaba Hocam,
  • SM-G530H için Lollipop dağıtımı başlamıştı.
  • Şuan hangi ülkenin Rom'u var? Ayarlardan Dil ve Giriş'ten Türkçe yaparsınız.
  • Suudi A. Rom'unda Türkçe yapabilirsiniz(bizzat bende denedim)
  • Busuu uygulaması hakkında bilgim yok program Türkçe desteklemiyorsa yapacak birşey yok.
  • Download firmware: G530HXCU1BOI1_G530HSER1BOI1_SER Türkiye Rom yok ama Rusya Lollipop 5.0.2 var Türkiye Rom'una en yakın olan Rusya(Polonya) diye biliyorum kurulumunu yaparken Türkçe seçersiniz olur :)
  • Rom atmak için root'a gerek yok ODIN programı olsun elinizde birde Rom tamamdır.
  • Rom yedeği almak için CWM diye birşeyler duydum ama hiçbir bilgim yok yanlış yönlendirmeyeyim.
Yardımcı olamadığım konularda Sosyal'de konu açarsanız mutlaka yardımcı olurlar aşırı uzun olması sıkıntı değil soracaksınız tabii :)

Geri dönüşün için teşekkürler. Ama verdiğin linkte Baseband olarak benimkinden farklı bir sürüm gösteriyor. Benimki G530HXCU1AOD1 . Bu sürüm farklılığı cihazı veya operatörü etkilemez değil mi?
Doğrusu ben almadım. Bir yakınım getirmişti. Ve sanırım Malezya'dan aldığını söyledi. (Ayarlarda vs. Türkçe'ye dair hiçbir şey bulunmamakta)
Ayrıca burası da işimi görür mü? (Verdiğin linkteki çok yavaş hızda indiriliyor ve üyelik istiyor..)
Son olarak operatörüm Vodafone sıkıntı çıkarır mı?
Yeniden teşekkürler :)

Yazan kodun farklılığı etkilemez diye biliyorum sıkıntı çıkarmaz hem dediğim gibi Rusya Rom Türkiye'ye en yakın Rom :)
Orası işinizi görür YouMobile temiz site. Sammobile'a ücretsiz üyelik olup internetinizin desteklediği hızda inditebilirsiniz şahsen ben öyle yapıyorum. Operatör sıkıntı olmaz isterse Avea, Turkcell olsun(sıkıntı olursa patlak verir zaten).

bkz:
Yazan kodun farklılığı etkilemez diye biliyorum sıkıntı çıkarmaz hem dediğim gibi ''Rusya Rom Türkiye'ye en yakın Rom'' :)

bkz: Kısmında kendini bilerek mi alıntıladın yoksa başka birşey mi alıntılayacaktın?
Bilgilendirmen için de çok teşekkür ederim (y) :)

Yok kendi yazdığımı alıntıladım operatör sıkıntı olur mu demiştiniz ''Rusya Rom Türkiye'ye en yakın Rom'' bunu vurgulamak için alıntıladım...

Ben teşekkür ederim yardımcı olduysam ne mutlu!

Dostum tekrar selamlar. Benim telefona Root atmıştım, hatırlarsın. Ama telefonu ne zaman kapatıp açam/yeniden başlatsam; telefon Recovery Mode'de açılıyor. Oradan telefonu başlat (İngilizcesi aklıma gelmedi) yazıyor ona tıklıyorum da açıyorum. Elim ses düğmelerine değmiyor bile. Ne yapmalıyım bir yolu varmı direk başlaması için? Çünkü bi recovery moda girmesini bekliyorum onay verince de telefon bidaha başlıyor -bu sefer normal modda-.

Yardımcı oluran sevinirim :)

Download the Original(Stock) ROM from the Samfrim-tool site at

Open the Odin program, Click the PDA (AP) button, select the downloaded. MD5 file that we extracted from the archive, Click Start and wait, and the device turns on again.
Then throw a Hard-Reset to the residue, ETC. Against. (Your battery should not be less than 50%!)
We say Wipe data/factory reset and confirm, then when the process is completed we call it Wipe cache Partition and when it is completed we finish it by saying reboot System Now. The System reboots, we install and finish the process. ( Then we say reset to factory settings and format it again because; This is how it is done in the explanation of the hard-reset process to the device. )
You can download Samsung root file from Samfirm

Geri
Yukarı