Samsung Galaxy Mini 2 Root ve Bootloader Kilidi Açma

oktayasa

Hectopat
Samsung Galaxy Mini 2 için bir ROOT işlemi buldum. ROM yüklemeyince ya da bootloader kilidini açmayınca sadece ROOT yapınca garanti bozulmuyormuş. Aşağıda verdiğim linkte mini 2'ye ROOT anlatılıyor.

Bu videoda doğru yapılıyor mu ? Yapılıyorsa bootloader kilidini açıyor mu ? Yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar.

İşte Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video sanırım narenciye sıkacağı ile çekilmiş. Böyle çöp videoları nasıl buluyorsunuz... Yöntem şöyle:

Samsung Galaxy mini 2 S6500D Root

1- Telefonunuz için ADB dosyaları yüklü olmalı. Bunun için Samsung Kies'i kurmanız yeterli.
2- Buradaki RAR dosyasını indirin.
3- Telefonun %90 şarja sahip olduğundan emin olun.

Adım adım işleme başlıyoruz:
- Samsung Kies indirp kurduktan sonra telefonu USb ile PC'ye bağlayın ki sürücler yüklensin.

dTuRB.jpg

- Telefonu kapatın ve Ses Kısma + Home + Güç tuşuna aynı anda basarak telefonu Download moduna alın:
fqnQr.jpg

Ses açma tuşu ile uyarıyı pas geçerek devam edin.

Q0oM8.jpg

Şimdi telefonu PC'ye bağlayın RAR dosyasındaki Odin3 v1.85.exe dosyasını çalıştırın.

6NOIT.jpg

ID:COM bölümü boş ise bişeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir...

jNXvl.jpg

Doğru ekran böyle olmalı:

owcyX.jpg

PDA tuşuna basın ve clockworkmod-5.0.2.8.tar.md5 adındaki dosyayı seçin.
Start diyerek işlemi başlatın. PASS! yazınca işlem tamam demektir.

w4mmu.jpg

İşlem bitince ODIN'i kapatın.

Şimdi telefonu kapatın. Ses Açma ve Kısma Tuşlarına aynı anda basarken + Home + Güç tuşuna basın ve telefonu Recovery moduna alın. Yani kısacası telefonunu üzerindeki bütün tuşlara basıp ardından da açma tuşuna basacaksınız.

GT7500 yazıyorsa her şeyi doğru yapmışsınız demektir.

696BP.jpg

Şu ekran gelmeli:

nZxlS.jpg

Tüm işlem boyunca telefonun PC'ye bağlı olduğunu hatırlatalım.

Şimdi runme dosyasını açın:

661w9.jpg

Aşağıdaki gibi Device not found hatası alıyorsanız yine bir yerlerde bişey yanlış demektir. Telefonu PC'ye bağladığınızdan emin olun.

OiH2t.jpg

Sorunsuz bir işlem ise bu şekilde gözükmeli.

wtZgq.jpg

İlk işlemde başarısız olabilir. Runme'yi bir kez daha çalıştırmanız gerekebilir.

İşlem bitince telefon ana menüye gelecek. Reboot system now diyerek cihazı başlatın.

Artık uygulama menüsünde Superuser yer almalı:

vzeTa.jpg

Root ettiğinizden emin olmak için bu programı yükleyebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=burrows.apps.rootchecker

Çok sağ olun yaptım oldu. Peki bunu nasıl tekrar unroot ederiz. Bir siteden original ROM'unu buldum, onu yükleyince root ve mod kalkıyor.Bu işlemi yapınca cihaz Root'tan tamamen temizlenmiş oluyor mu ? Temizlenmiyorsa nasıl temizlerim ? Bir de şu sitede unroot.zip paylaşmış bu yolla da yapılabilir mi ve iz kalır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı