Samsung Galaxy Note 10 Lite vs Samsung Galaxy S10

6T modeli de S9 modelinden bariz daha iyi değil. İki telefonun öne çıkan özellikleri var.

Kamera, ekran, CPU olarak S9, batarya, RAM, GPU, dahili hafıza olarak ise 6T modeli daha iyi.
Kamera ve ekran olarak; biz üç dostuz 10-12 yıldır ve yan yana koyduk, ben erken çektim telefonu çünkü POCO F1 onlarla kapışamıyor. Ekran, kamera, arayüz akıcılık ve hız deneyimi, batarya yani komple tüm kullanım şekli olarak üçümüz de 6T'nin daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Hatta S9 sahibi arkadaşım 6T almayı düşünüyor. Bütçesi olur ve gaza gelirse direk 7 serisine geçecek Benim de bir sonraki telefonum ya Mi 10 PRO olacak ya da OnePlus 8.

Ölseler iPhone'dan Android'e geçmeyecek 2 dostumu da Android'e geçirdim :) S9 alana S9+ almasını ısrarla önermiştim ama gitti S9 aldı pişman oldu. 3 maç PubG atamıyorduk hatırlıyorum :) 6T alan arkadaşım o kadar memnun ki yani şuraya gelse makale yazar heralde yıllardır iPhone kullanan birisi olarak.

Ekran olarak net S9 daha iyi, ortada teknik veriler var. RAM farkı kullanıcı deneyimine etki eder, oyun performansı da 6T modelinin daha iyi. 6T modeli S9'un değil S9 Plus'un rakibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kamera noktasında birbirine çok yakın cihazlar, sanki 6T renkleri daha doğru gösteriyor gibi geldi bana. Arka kamera video tarafında durumlar nasıl bilemiyorum, video kısmında Samsung genelde iddaalı oluyor.

Dediğim gibi, üç kişi birlikte test ettik. Yan yana koyduk, teknik verilik bir durum değil yani gördüğümüz gözümüz ile 6T'nin ekranı S9'dan iyi. Fotoğraf çekim kalitesi gece gündüz farketmez her türlü 6T iyi. Video olarak anormal bitrate değerinde video çekiyor. 60Hz önemsemeyen birisi şu an bile rahat rahat 6T alabilir çünkü çok uygun fiyatı. Benim deneyimlerim bu şekilde. Ne alırsanız güle güle kullanın umarım.

Ekran konusunda katılmıyorum, kamera hakkında dediklerin doğru gözüküyor, 6T modelinin kamerası epey iyiymiş. S9 çözünürlük ve PPI olarak daha iyi, S9 serisi ekran parlaklığı olarakta daha iyi. 6T modelinin parlaklık değeri de epey düşük. S9 600 nit, S9 Plus 630 nit parlaklığa sahip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı