Samsung Galaxy Note 20 Ultra şarjı hızlı bitiyor

EmirYavuz1

Decapat
Daha fazla  
Samsung Galaxy Note 20 Ultra şarjı çok hızlı bitiyor. günde 2 kere takmak zorunda kalıyorum. Teknik servise götürdüğümde WhatsApp bildirimini kapatın diyor.

Exynos 990, pil verimi anlamında kötü bir işlemci. S20 ve Note 20 serilerinin genelinde ciddi bir pil tüketim sorunu var. Kesin bir çözümü yok. Güç tasarruf modunu açmak ekran kapıyken olan tüketimi, ekranı 60 Hz moduna(standart) moda almak ekran açıkken olan tüketimi düşürür.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra şarjı çok hızlı bitiyor. günde 2 kere takmak zorunda kalıyorum. Teknik servise götürdüğümde WhatsApp bildirimini kapatın diyor.
Ayarlar > Pil ve Cihaz bakımı > Pil > Karşına gelen "Son tam şarjdan bu yana kullanım" grafiğine dokun Üstten "Son 7 gün" seçeneğini seç ve son 7 gündür pili en çok hangi uygulamalar kullanıyor bir bak. İşine yaramayanları sil. Ardından yine Ayarlar > Pil ve Cihaz bakımı > Pil > Arka plan kullanım sınırları > kullanılmayan uyg. uyku moduna al seçeneğini aç. Son olarak yine Ayarlar > Pil ve Cihaz bakımı > Pil > Diğer pil ayarları > Adaptif pil seçeneği açık değilse aç.
Exynos 990, pil verimi anlamında kötü bir işlemci. S20 ve Note 20 serilerinin genelinde ciddi bir pil tüketim sorunu var. Kesin bir çözümü yok. Güç tasarruf modunu açmak ekran kapıyken olan tüketimi, ekranı 60 Hz moduna(standart) moda almak ekran açıkken olan tüketimi düşürür.
Bu arada yorumunuzu internette baya bir araştırdım da batarya performansında herhangi bir sorun yok gibi görünüyor açıkçası bunu neye vararak dediniz bilmiyorum.
Bu resim 2020 Yılına ait cihazların pil performansları:
img_20200326_152710-png.521100

Son düzenleme:
@IBarış, test verileri gerçeği yansıtmıyor. Kendi telefonumun(S20+) ve başkalarının telefonundaki test verilerini paylaşabilirim. Reddit ve XDA Developers forumlarında da birçok şikayete rastlayabilirsiniz. Exynos 990'a sahip S20 veya Note 20 serisi bir cihazla en iyi alabileceğiniz pil performansı sürekli ve hafif kullanımda 7 saat civarıdır. O da en iyi ihtimalde.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra şarjı çok hızlı bitiyor. Günde 2 kere takmak zorunda kalıyorum. Teknik servise götürdüğümde WhatsApp bildirimini kapatın diyor.

Hızlı dediğiniz tam şarjda ne kadar ekran süresi veriyor? Elinizden telefon düşmüyorsa ve batarya ömrüde azalmışsa normaldir.

Geri
Yukarı