Samsung Galaxy Note 3 Lineage OS ROM

Bozuk PC Tuşu

Kilopat
Yer
Klavye
Daha fazla  
Meslek
Harf, sayı yazmak.
Arkadaşlar Samsung Galaxy Note 3 (ha3g-n9000q) model telefonuma Lineage OS ROM yüklemek istiyorum. Daha önceden LG G3 model telefona yüklemiştim ama bu telefona nasıl yüklerim, bilmiyorum. Elimde ROM dosyaları, GApps ve TWRP bulunuyor. Bilgisayarımda da Odin3 var ama ne yapacağım hakkında fikrim yok.

1-Geliştirici seçeneklerinden USB Hata Ayıklama ve OEM Kilit Açma seçeneklerini açın.(Yükleme sonrası bu ayarları kapatırsanız cihazınız softbrick veya hardbrick olur)

2-Gerekli Samsung driverini indirin.

3-Telefonunuzdan Ses kısma + Güç + Home tuşuna basın ve telefonu USB ile bilgisayara bağlayın.

4-Doğru yaptıysanız cihaz COMx(x yerine herhangi bir sayı) olarak gözükmesi gerek.

5-Lineage OS dosyalarını gerekli yerlere seçip flashlayın. (Bu bilginin yüklediğiniz sitede veya zip'in içinde metin dosyasının içinde yazması gerekir. Not: Bir yerde hata yaparsanız cihazınızın hücresel özellikleri devre dışı kalabilir.

1-Geliştirici seçeneklerinden USB Hata Ayıklama ve OEM Kilit Açma seçeneklerini açın.(Yükleme sonrası bu ayarları kapatırsanız cihazınız softbrick veya hardbrick olur)

2-Gerekli Samsung driverini indirin.

3-Telefonunuzdan Ses kısma + Güç + Home tuşuna basın ve telefonu USB ile bilgisayara bağlayın.

4-Doğru yaptıysanız cihaz COMx(x yerine herhangi bir sayı) olarak gözükmesi gerek.

5-Lineage OS dosyalarını gerekli yerlere seçip flashlayın. (Bu bilginin yüklediğiniz sitede veya zip'in içinde metin dosyasının içinde yazması gerekir. Not: Bir yerde hata yaparsanız cihazınızın hücresel özellikleri devre dışı kalabilir.
Hocam geliştirici seçeneklerinde OEM Kilit Açma yok.
Bir de Samsung driveri kurulu olmasına rağmen COMx olarak çıkmıyor. Ama telefon açık iken çıkıyor.

Benim yaptığım kadarıyla LineageOS -eski adıyla Cyanogenmod- TWRP üzerinden yüklenen bir custom rom. Odin kullanarak TWRP nasıl flaşlanır ona bakmanızı tavsiye ederim. OEM Kilit seçeneği illa olması gerek geliştirici seçeneklerinde. Genelde listenin üst kısmında bulunur. TWRP flaşlandıktan sonra işlem basit zaten. Her şeyi silip install kısmından LineageOS'un zip dosyasını seçip yapıştırın. Eğer unmounted hatası verirse TWRP üzerinden Factory Reset atın. İçindeki her şeyiniz silinir -ki custom rom yüklerken de zaten silinecek- bilginiz olsun.

ben not 3 sm-9000q yani tr olanını kullanyorum android 11 versionunu buldum kurdum çokda iyi çalışıyor ancak sorun şuki buda önemli tabi sim kartımı görmüyor not 3 . buyüzden sim kartımada kalıcı bloke koydular sim yedek kartı aldım orijinal rom kullanıyorum . tekrar bloke olmasındiyede denemiyorum ama android 11 sim kartsız çok iyi idi

Geri
Yukarı