Samsung Galaxy S20 FE'de yaşanan problemler

imnotagamer

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisi
Iphone 6'nın gerek uygulama, gerek performans olarak ciddi anlamda yetersiz kalması sonucu geçtiğimiz ay telefon arayışına girmiş ve bazı durumlar sonucunda S20 FE modelini tercih etmiştim. Bana bu konuda yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Telefondan memnunum. Çok fazla özellik aramayan biri olarak her türlü işimi görüyor. Ama Iphone kadar rahat değil kesinlikle. Eğer benim gibi sosyal medya kullanımı yüksek olan kişiler için, eğer Iphone & Android kıyaslaması yapıyorlarsa ve bütçeleri yetiyorsa Iphone'dan vazgeçmesinler.

Şimdi gelelim telefon ile ilgili yaşadığım problemlere.

1- Şarj Adaptörü

Kutusundan çıkan 15W'lık adaptör ile %20'den %100'e 1 saat 15 dakikada çıkıyor. Bendeki wattmetre ile ölçüm yaptığımda ise 15W'lık adaptörden en fazla 6.7W güç alabiliyorum. Arkadaşın S21 FE model telefonunun kutusundan çıkan 15W'lık adaptörde ise batarya 1 saat 45 dakikada doluyor. 15W'lık orjinal adaptörün normal şartlarda 16W civarı güç vermesi gerekmez mi?

2- Bazı Uygulamalardan Bildirim Gelmemesi

Şu ana kadar tespit ettiğim uygulamalardan (Bundle Haber, Steam Chat, Sahibinden) bildirim alamıyorum. Ayarlardan kontrol ettiğimde bildirimlerin açık olduğunu görüyorum ama bildirim gelmiyor. Uygulamaları silip yeniden yükledim, telefonu birkaç kez kapatıp yeniden açtım ama sorun düzelmedi.

3- Instagram Problemi

İnstagram paylaşımlarının altındaki açıklama uzun olduğumda "devamı" yazısına tıklayınca yazının kalanı gözükür normalde. Ama ben tıklamaya çalıştığımda ya ilgili sayfanın profiline giriyorum, ya da beğenenler kısmına giriyorum. Bir türlü o kısma dokunamadım.

Ayrıca Instagram bildirimleri bazen gelmiyor. Kendim uygulamayı açtığımda görüyorum bildirimleri.

4- Mesajlar ve Sohbet Ayarları Seçeneği

Mesajlarda "Üç nokta -> Ayarlar -> Sohbet Ayarları" kısmına girmek istiyorum ama benim telefonda Sohbet Ayarları seçeneği yok. Android sürümü, Google Play ve Samsung Account uygulama güncellemeleri de yapıldı. @Ellie Williams arkadaştan bu konuda destek alırken fark ettim bunu. Onda var ama bende yok.

5- Twitter "Retweet" Yazısı

Bir tweet rt yapıldığında "X Retweetledi" yazısı yerine "X yeniden gönderdi" yazıyor. Bunu yine "Retweetledi" olarak değiştirmek mümkün mü, yoksa dili ingilizce yapmaktan başka çare yok mu? Iphone'da dil Türkçe iken de "Retweetledi" olarak gözüküyordu.

Çok fazla kurcalamadım telefonu ama genel olarak gözüme bunlar çarptı. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

@cumali_032 Telefon kaynaklı olmadığı durumu tabii ki çözüm değil, yani denenebilir veya çözüm odaklı bir yorum değil. Android'de gördüğüm kadarıyla bildirim ayarlarından bildirimin açık olup olmadığını konttol etmek ve uygulamaya girişte bildirimlere izin vermek, bildirimlerin aktif olması için yeterli oluyor ama ben şu an bildirim alamıyorum bu uygulamalardan.

Uygulamaları uyku moduna almadığına emin misin? Uyku moduna alırsan bildirimler düzgün çalışmaz.

Twitter konusunda yapabileceğin bir şey yok.

1 saat 15 dakika şarj süresi o adaptör ile normal geldi.

Instagram'da dokunamaman da ekran alışkanlığından diye düşünüyorum, mantıken böyle bir şeyin olması imkansız çünkü.

Uygulamaları uyku moduna almadığına emin misin? Uyku moduna alırsan bildirimler düzgün çalışmaz.

Twitter konusunda yapabileceğin bir şey yok.

1 saat 15 dakika şarj süresi o adaptör ile normal geldi.

Instagram'da dokunamaman da ekran alışkanlığından diye düşünüyorum, mantıken böyle bir şeyin olması imkansız çünkü.
Uyku modunu tekrar kontrol ettim. Uyku modunda görünmüyor.

1 saat 15 dakika normal ama 15W'lık adaptörün en fazla 6.7W güç vermesi garip. Kutudan çıkan adaptörün orjinal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca S21 FE kutusundan çıkan adaptörün 1 saat 45 dakikalık süre vermesi de garipti. Öğleden sonra wattmetre ile onun gücünü test edeceğim.

İnstagram'da ise 4.7" ekranı olan Iphone 6'da sorunsuz tıklayabiliyorken bunda tıklayamamak garibime gitti. Kendi üzerindeki cam koruyucudan şüphelendim şu an.

Bunlar Android'de olağan şeyler.

İnstagram'da ise 4.7" ekranı olan Iphone 6'da sorunsuz tıklayabiliyorken bunda tıklayamamak garibime gitti. Kendi üzerindeki cam koruyucudan şüphelendim şu an.
Koruyucudan olabilir, Ekran ayarlarından hassasiyeti arttırıp dener misin?
1 saat 15 dakika normal ama 15W'lık adaptörün en fazla 6.7W güç vermesi garip. Kutudan çıkan adaptörün orjinal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca S21 FE kutusundan çıkan adaptörün 1 saat 45 dakikalık süre vermesi de garipti. Öğleden sonra wattmetre ile onun gücünü test edeceğim.
Bir şey diyemeyeceğim. S21 FE pil konusunda sorunlu zaten, adaptörü de sorunlu olabilir. :D İstersen benim adaptörle de bir deneyelim.

Geri
Yukarı