Samsung Galaxy S5 Telefon Açılmama Sorunu

20 Percent

Kilopat
Arkadaşlar Samsung Galaxy S5 telefonuma bir APK uzantılı oyun indirip yükledim, ardından yarım saat geçmedi telefon kapandı. Farkındayım APK indirmemek gerekir fakat Play Store TR'de henüz yayınlanmayan bir oyun olduğu için indirdim, korsan indirmek amacım yoktu yani.
Telefonu tekrar açmaya çalıştığımda Samsung ekranı geliyor ardından telefon normal şekilde açılması gerekirken telefon kendine reset atıyor ve tekrar Samsung ekranı geliyor bu böyle döngü halinde devam ediyor ancak pili çıkarıp taktığım zaman telefon tekrar kapanabiliyor.
Ses açma tuşu, menü tuşu ve güç tuşunu kullanarak telefonu açıp "Wipe data factory reset" seçeneğini uyguladım fakat değişen bir şey olmadı.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim arkadaşımda da aynı sorun var. Bakkalın biri anakartta sorun var demiş. Stock ROM attım çözüm olmadı. Sanırım kronik bir sorun S5'te. Stock ROM atmayı denedin mi?

Arkadaşlar mesai bitimi telefonu götürdüm ve anakart sorunu olduğu, anakartın değişmesi gerektiğini söyledi telefoncu. 3,5 Senedir tek bir gün sıkıntı çıkarmayan, üzerinde çizik dahi olmayan telefonum bir anda sebepsiz şekilde pert oldu. Telefoncu anakart değişimi için 500-600 ₺ tutabileceğini söyledi. Aliexpress'e baktım, 40-50 dolara SM-G900F anakartı satılıyor; bendeki model ise SM-G900FQ. Sizce Aliexpress'ten anakart alıp monte ettireyim mi, yoksa bu telefonu artık ölü olarak mı kabul etmem lazım? Aliexpress'ten alınan anakarta güven olur mu?

Stock ROM attım telefon sıfırdan açıldı, dil seçme alanında Türkçe'yi seçtim, ardından Wi-Fi ayarlarını yaparken tak gene kapandı ve sorun aynı şekilde geri döndü. Yarın telefonu tanıdık bir telefoncuya bırakmayı düşünüyorum, umarım çok masraf çıkmaz. Ama dil seçme ekranındayken alttaki temsili resimde gördüğünüz gibi çizgiler vardı ekranda (yalnız bendekiler yataydı ve bu resimdekinin onda biri kadardı). Bu çizgileri görmek bende donanımsal bir sorun olabilir mi düşüncesi oluşturdu.
Telefoncudan gelecek cevabı sizlerle paylaşırım aynı sorunu yaşayan varsa bilgi olması açısından, gene önerebileceğiniz başka bir çözüm varsa telefoncuya götürene kadar şansımı deneyebilirim.
image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışından alacağınız anakart donanımsal olarak sağlam gelse de IMEI problemi yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek, bir uygulamayla bu hale geldiyse (ki bana hiç mantıklı gelmiyor) ve stok yazılımla düzelmiyorsa o telefonun yeri ıvır zıvırların olduğu bir çekmecedir.

Samsung sıfır Anakart sahibinden.com'da - 560901547

Yeni telefona bütçe ayıramıyorum malesef şu sıralar. Anakart değiştirmeyi deneyeceğim. Uygun fiyatlı bir ürün buldum (linkteki), telefonu İstanbul'da yaşayan bir akrabam vasıtasıyla yollamayı düşünüyorum. Bakalım, bu anakartla da 1-1,5 sene idare edebilirsem iyi olur :) Sizlere sonucu bildiririm.
Samsung sıfır Anakart sahibinden.com'da - 560901547

Yeni telefona bütçe ayıramıyorum malesef şu sıralar. Anakart değiştirmeyi deneyeceğim. Uygun fiyatlı bir ürün buldum (linkteki), telefonu İstanbul'da yaşayan bir akrabam vasıtasıyla yollamayı düşünüyorum. Bakalım, bu anakartla da 1-1,5 sene idare edebilirsem iyi olur :) Sizlere sonucu bildiririm.

300 ₺ anakart değişim için para ödedim, sonuç: 10 gün sonra telefonun Wi-Fi'si ve Bluetooth'u bozuldu, hiç açılmıyor. Ayrıca telefona bir arama geldiğinde aramayı cevaplayamıyorum, yeşile basıp aramayı açtığım anda telefon kendini yeniden başlatıyor, kezâ arama yaparken de bir kişinin ismine tıklayıp arama yapacağım anda telefon kendini yeniden başlatıyor. Anca WhatsApp üzerinden arama yapabiliyorum ve kabul edebiliyorum. Şimdi gene telefoncuya götürdüm verdim telefonu. Muhtemelen maliyetsiz bir şekilde düzelmeyecek ve ben yeni telefon almak zorunda kalacağım. Sözün özü, benim yaşadığım problemi yaşarsanız anakart değişimi yaparken 2 kere düşünün, bana bir faydası olmadı çünkü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı