Samsung Galaxy S6 açılmıyor

ONURRRS

Hectopat
Arkadaşlar 3 gün önce telefonumu gece camın kenarına koydum sabah açılmıyordu ve kamerada puhu vardı. Sonra 2 gün pirincin içerisinde beklettim kameradaki puhu gitmişti ama ekran gelmiyor, güç tuşuna basıyorum gelmiyor ekran arkadaşlar 3 gündür telefonsuz kaldım(telefon: Samsung Galaxy S6 Edge).
Yardım edin arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal oksitlenme kaynaklı kısa devre olmuştur, elektronik ürünlerin çoğu kısa devre algıladığı zaman kendini güvenlik amaçlı kilitler.
Güvenilir tamirci varsa götürün.

Sonra 2 gün pirincin içerisinde beklettim kameradaki puhu gitmişti ama ekran gelmiyor, güç tuşuna basıyorum gelmiyor ekran arkadaşlar 3 gündür telefonsuz kaldım

Bu yazınıza göre cevabım kısa devreydi, fakat şimdi yazdığınız şey ile ilgili tek söyleyeceğim ekranın bozulduğudur, yani yolunuz her türlü tamirci ile kesişecek kaçarınız yok.

Büyük ihtimal oksitlenme kaynaklı kısa devre olmuştur, elektronik ürünlerin çoğu kısa devre algıladığı zaman kendini güvenlik amaçlı kilitler.
Güvenilir tamirci varsa götürün.
sabaha kadar şarjda bıraksam düzelirmi ?
Bu yazınıza göre cevabım kısa devreydi, fakat şimdi yazdığınız şey ile ilgili tek söyleyeceğim ekranın bozulduğudur, yani yolunuz her türlü tamirci ile kesişecek kaçarınız yok.
Bir gece camın kenarında ekran nasıl bozuluyor ya

Elinizdeki telefon Galaxy S6 Edge, yani su geçiren bir model, eviniz sıcak ancak cam kenarı soğuk olduğundan telefon buharlaşma reaksiyonu göstermiş ve telefonun içi nemlenmiş, nem nedir? Sudur, su iletkendir telefonun içinde milyonlarca bağlantı lehimi bulunmakta ve ister istemez bir donanıma zararı dokunacaktır ki dokunmuş, ekran geliyor fakat arıza veriyor dediniz.
Şarj olması sizin için daha kötüdür, eğer içeride buhardan kaynaklı nem mevcutsa elektrik akımı olduğundan cihazınıza daha fazla zarar verirsiniz.
Şarj ile bağlantıyı kesip uzman tamircilere ulaştırın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı